Spoločnosť Philips predstavila prvý 4K HDR monitor s úrovňou svietivosti 1000 nitov. Hráči hier a filmový fanúšikovia sa môžu zblázniť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Philips predstavila prvý 4K HDR monitor s úrovňou svietivosti 1000 nitov. Hráči hier a filmový fanúšikovia sa môžu zblázniť

Philips monitor s DisplayHDR 1000

PC hry

Spoločnosť Philips predstavila prvý 4K HDR monitor s úrovňou svietivosti 1000 nitov. Hráči hier a filmový fanúšikovia sa môžu zblázniť

Spoločnosť Philips, ktorá je v našich končinách skôr známa vďaka televízorom priniesla v týchto dňoch na trh nový 43“ monitor, ktorý sa chváli 4K rozlíšením pri 60Hz. Čerešničkou na torte je, že podporuje technológiu HDR pričom sa chváli s možnosťou dosiahnutia maximálneho jasu 1000 nitov.

Philips (436M6VBPAB) 4K HDR je prvým svojho druhu

Philips tak priniesol na trh prvý televízor na svete, ktorý disponuje VESA DisplayHDR 1000 certifikáciou. Štandardné displeje ponúkajú certifikáciu vo väčšine prípadov „len“ VESA DisplayHDR 600 a DisplayHDR 400.

Philips sa ďalej snaží osloviť záujemcov o monitor aj extrémne nízkymi odozvami, ktoré ocenia hlavne hráči hier. Čas odozvy pri tomto displeji je 4ms. Tiež ďalej vo svojej správe píše, že displej využíva MVA panel, ktorý ponúka typický kontrast v pomere 4000:1 a v prípade dynamického kontrastu pomer 5000000:1. Z hľadiska zvuku monitor disponuje vstavaným 72 reproduktorom od DTS. Nechýba ani konketivita v podobe USB 3.0 portov, HDMI 2.0, USB Type – C a ďalších.

Monitor pritom ponúka aj viacero iných vychytávok. Napríklad Ambiglow technológiu, ktorá prináša úplne nový zážitok sledovania obrazu. Tá totiž prispôsobuje externé osvetlenie monitora v závislosti od toho čo na ňom akurát beží.

Philips monitor s DisplayHDR 1000 ambligow technologia

Zdroj: produktová fotografia

Spoločnosť Philips zatiaľ neuviedla kedy bude displej dostupný na trhu, zároveň sa nezmienila ani o cene, ale už teraz vieme povedať, že určite to nebude lacná záležitosť.

TIP  Toto je SUMMER PACK na STEAME! Zahraj si plnú verziu HITMANA a to úplne zadarmo. PS: poponáhľaj sa, ponuka je totiž časovo limitovaná

Zdroj: Philips

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.