Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Oppo Find X

TECH

Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Keď sa povie “Čína” tak mnohých určite napadne krajina kopírovania či nekvalitných produktov. Nuž doba sa pomaly, ale isto mení. Najnovšie môžeme byť svedkom revolučného smartfónu od spoločnosti Oppo, ktorý prináša viacero noviniek, ktoré sa tie najväčšie spoločnosti nerozhodli zaviesť ešte do praxe.

Poslednými trendami, ktoré ovládli mobilný trh sú výrez v hornej časti smartfónu (iPhone X) a zmenšovanie rámčekov okolo displeja. Najnovšie spoločnosť Oppo predstavila smartfín Find X, ktorý prináša takmer bezrámčekovú prednú stranu vrátane vlastného riešenia fotoaparátu.

Oppo Find X je smartfón, ktorý si ide svojou cestou

Odhliadnuc od hardwaru v podobe procesora Snapdragon 845, 8GB RAM a veľkokapacitného úložného priestoru v podobe až do 256GB či veľkého 6,4″ zahnuté displeja s vysokým rozlíšením si smartfón Oppo Find X razí svoju vlastnú cestu. Špecifikácie zariadenia sú totiž defakto rovnaké ako pri iných vlakových lodiach a kde došlo k drobnému updatu tak tam to reálny používateľ nemá šancu pocítiť v praxi, ale na druhej strane vo viacerých oblastiach prináša svoje vlastné riešenia.

Telefón je výnimočný skôr svojím vyhotovením, ktoré pripomína smartfón Vivo Nex, resp. Apex. Smartfón totiž ponúka takmer bezrámčekovú prednú stranu, ktorú pokrýva predný displej. Obdobne ako pri smartóne Nex tak aj v tomto prípade sa výrobca inšpiroval vysúvacím fotoaparátom, ktorý zo zariadenia jednoducho „vytiahnete“. V tomto prípade sa však nejedná len o prednú, ale aj zadnú kameru. Rozdiel ešte nájdeme v spôsobe identifikácie používateľa. V tomto prípade smartfón neponúka žiaden autentifikačný systém v podobe skenera odtlačkov prstov, používatelia si budú musieť vystačiť „len“ s rozpoznávaním tváre.

TIP  Microsoft si nechal patentovať bezdotykové ovládanie obrazovky. Bude súčasťou ďalších Surface zariadení?

V každom prípade môžeme vidieť na trhu významné posuny od klasických inovátorov ako sú spoločnosti Samsung či Apple k čínskym výrobcom, ktorí sa neboja priniesť na trh ešte „neodsvedčené“ riešenia. Vnímate tento inovátorsky trend aj Vy?

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázo : Youtube (The Verge)

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.