Spoločnosť Nvidia predstavila novú grafickú kartu Titan V. "Doposiaľ najvýkonnejšia grafická karta pre PC" | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Nvidia predstavila novú grafickú kartu Titan V. “Doposiaľ najvýkonnejšia grafická karta pre PC”

Novinky

Spoločnosť Nvidia predstavila novú grafickú kartu Titan V. “Doposiaľ najvýkonnejšia grafická karta pre PC”

Spoločnosť Nvidia pred pár hodinami celkom nečakane predstavila novú grafickú kartu s označením Titan V. Nová grafika je zrejme odpoveďou na tohtoročný model Radeon RX Vega, ktorú na jar predstavila konkurenčná spoločnosť AMD. Podľa spoločnosti Nvidia, ide o “najvýkonnejšiu grafickú kartu pre počítač, aká bola doposiaľ vyrobená”. O tom značí aj naozaj výrazný posun v architektúre, keďže Titan V je prvou kartou pre konzumentov, ktorá je postavená na novej architektúre Volta.

Nič pre bežných smrteľníkov

Aj keď je karta určená pre bežných konzumentov, nečakajte že bude v budúcnosti súčasťou Vašej hernej mašiny, ktorú využívate na hranie GTAčka alebo CSka. Titan V je trošku iná liga. Jej cena je stanovená na 2999 dolárov a je určená hlavne pre AI a špecifické simulácie náročných procesov. Tomu zodpovedá aj jej výkon, ktorý je podľa spoločnosti naozaj až neskutočný. 21.1 miliárd tranzistorov dokáže nakopnúť výkon tejto grafiky až na 110 teraflops, v porovnaní s grafickou kartou Radeon RX Vega je výkon vyšší až o 85 TF. V útrobách grafiky sa nachádza 12GB pamäte typu HBM2, 5120 CUDA jadier a 640 špeciálnych tenzorových jadier, ktoré majú vyvíjať oproti jeho predchodcovi až 9-krát vyšší výkon pri deep-learningu. Do predaja by mal prísť v dvoch prevedeniach. Čierna a zlatá a podľa produktových fotografií musíme uznať, že zlatá verzia vyzerá naozaj luxusne.

Zdroj: Nvidia

“Našou víziou technológie Volta, bolo posunúť hranice výkonných výpočtových systémov a AI na úplne iný level. S novou architektúrou, inštrukciami, číselnými formátmi, pamäťovou architektúou a procesorovými odkazmi sme prelomili nový priestor,” povedal CEO Nvidie, Jensen Huang v jeho stanovisku. “S grafickou kartou Titan V posúvame technológiu Volta do rúk výskumníkov a vedcov po celom svete. Už sa neviem dočkať ich prelomových objavov,” dodal Jensen Huang.

TIP  Hackeri napadli benzínku a ukradli až 2 000 litrov benzínu! Dokázali to takto ľahko ...

Aj keď spoločnosť Nvidia spolu s touto grafickou kartou predstavila novú architektúru Volta, nepadlo ani slovko o tom, či ju niekedy uvidíme aj v bežných grafikách. Grafické karty ako GTX 1080 alebo GTX 1080Ti momentálne pracujú na architektúre Pascal, ktorú spoločnosť predstavila rok aj pol dozadu. Najnovšia technológia je oproti “staršej” výrazne finančne náročnejšia a spoločnosť Nvidia v najbližších rokoch nebude používať Voltu pre naozaj klasické grafické karty. Technológia Pascal bude tým pádom využívaná asi tak dlho, pokiaľ to bude možné.

Zdroj: theverge.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.