Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

ANDROID

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Na známej sieti Reddit jeden z používateľov poznamenal, že sexuálna hráčka pôvodom od hongkonskej spoločnosti Lovense Remote (rovnaký názov využíva aj aplikácia) nahráva a odosiela súbory počas jej využívania bez vedomia používateľov. Poukázal totiž  na nahrané audio súbory za posledný 6 minút využívania aplikácie nahraných vo folderi aplikácie.

Podľa oficiálnych vyhlásení bola chyba spôsobená bugom. Totiž používatelia aplikácia museli odkliknúť prístup k mikrofónu ak chceli využívať v rámci aplikácie chat. Čo čert nechcel, tak aplikácia omylom nahrávala aj zvuky mimo tohto chatu a odosielala dáta na severy spoločnosti. S druhým dychom spoločnosť dodala, že tieto dáta existovali len dočasne a posledný update túto chybu odstránil. Bug sa priamo dotýkal len Android používateľov.

Zdroj: vlastný

Mimochodom, toto nie je prvým fopá tejto spoločnosti. Začiatkom roka v aplikácii the Hush sa našla cesta ako bolo možné hacknúť aplikáciu cez Bluetooth a následne špehovať jej používateľov.

Zdroj: TheVerge

TIP  Google predstavil navigačné gestá, ktoré budú súčasťou Androidu P. Do ich beta testovania sa môžete zapojiť už dnes

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.