Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

ANDROID

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Spoločnosť na výrobu sexuálnych hračiek priznáva, že nahrávala používateľov pri ich používaní. Dôvodom bol „bug“

Na známej sieti Reddit jeden z používateľov poznamenal, že sexuálna hráčka pôvodom od hongkonskej spoločnosti Lovense Remote (rovnaký názov využíva aj aplikácia) nahráva a odosiela súbory počas jej využívania bez vedomia používateľov. Poukázal totiž  na nahrané audio súbory za posledný 6 minút využívania aplikácie nahraných vo folderi aplikácie.

Podľa oficiálnych vyhlásení bola chyba spôsobená bugom. Totiž používatelia aplikácia museli odkliknúť prístup k mikrofónu ak chceli využívať v rámci aplikácie chat. Čo čert nechcel, tak aplikácia omylom nahrávala aj zvuky mimo tohto chatu a odosielala dáta na severy spoločnosti. S druhým dychom spoločnosť dodala, že tieto dáta existovali len dočasne a posledný update túto chybu odstránil. Bug sa priamo dotýkal len Android používateľov.

Zdroj: vlastný

Mimochodom, toto nie je prvým fopá tejto spoločnosti. Začiatkom roka v aplikácii the Hush sa našla cesta ako bolo možné hacknúť aplikáciu cez Bluetooth a následne špehovať jej používateľov.

Zdroj: TheVerge

TIP  Operačný systém Android má za sebou už jednu dekádu. Aká je jeho budúcnosť a ako je na tom jeho nástupca "Fuchsia"?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.