Spoločnosť Disney a ich robot z filmu Avatar. Pozrite sa ako vyzerá bez vizuálnych efektov, je to priam umelecké dielo | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Disney a ich robot z filmu Avatar. Pozrite sa ako vyzerá bez vizuálnych efektov, je to priam umelecké dielo

Novinky

Spoločnosť Disney a ich robot z filmu Avatar. Pozrite sa ako vyzerá bez vizuálnych efektov, je to priam umelecké dielo

Nie je to tak dávno, odkedy pridal Disney do Animal Kingdom park-u novú atrakciu. Ide novú oblasť, ktorá nesie názov Pandora: World of Avatar. Už z názvu je jasné, že sa nesie v duchu sveta Avatarov. Vzhľadom na to, že to bolo otvorené nedávno, konkrétne na konci mája, je pochopiteľné, že sa tam ešte nezastavilo obrovské množstvo ľudí. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť túto ríšu zvierat, určite vyskúšajte Na’vi River Journey. Na konci tejto jazdy sa totižto nachádza animatronická verzia Na’vi (modrý humanoid z filmu Avatar, viď video nižšie).

Pod rúškom rôznych vizuálnych efektov sa však nachádza nádherné dielo robotikym, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Spoločnosť Disney sa hrá už desaťročia s animatronikou (vtáky v miestnosti Tiki a veľké momenty s pánom Lincolnom). Čo sa týka expresivity a plynulosti pohybu je však Na’vi na novej úrovni.

zdroj: vlastný, Youtube

TIP  Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.