Spoločnosť Alcatel oficiálne predstavila 5 nových smartfónov. Na zozname je aj prvý smartfón s Androidom Go | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spoločnosť Alcatel oficiálne predstavila 5 nových smartfónov. Na zozname je aj prvý smartfón s Androidom Go

Novinky

Spoločnosť Alcatel oficiálne predstavila 5 nových smartfónov. Na zozname je aj prvý smartfón s Androidom Go

Spoločnosť Alcatel oficiálne predstavila 5 nových smartfónov. Na zozname je aj prvý smartfón s Androidom Go

Spoločnosť Alcatel predstavila nové smartfóny poháňané operačným systémom Android hneď v prvý deň konferencie MWC 2018. Alcatel predstavil 3 nové rady smartfónov, dokopy sa jedná o 5 úplne nových smartfónov. Cenovka najdrahšieho modelu je nastavená na 230 eur, tým pádom môžeme hovoriť o nových mid a low-end smartfónoch.

Alcatel 5

Zdroj: TheVerge

Smartfón Alcatel 5 je spomedzi všetkých nových smartfónov najsilnejší, no určite nemôžme hovoriť o high-end smartfóne. Prichádza s 5,7-palcovým displejom s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, 8-jadrovým procesorom od spoločnosti MediaTek, portom USB-C, operačným systémom Android Oreo, technológiou rozpoznávania tváre a s celkom dobrý zadným fotoaparátom. Do predaja by sa mal dostať už tento mesiac a bude dostupný za 229,99 eur.

Alcatel 3, 3X a 3V

Zdroj: TheVerge

Tieto smartfóny si sú vo veľa oblastiach naozaj podobné. Ich dizajn je takmer identický, v ich útrobách sa nachádza 4-jadrový procesor MediaTek, ponúkajú funkciu rozpoznávania tváre a disponujú portom Micro USB. Jedným z rozdielov je rozlíšenie a veľkosť obrazoviek. 3ka ponúka 5,5-palcový displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov, 3X ponúka 5,7-palcový displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov a 3V je vybavený 6-palcovým 2K displejom. Ďalším rozdielom je aj to, že 3X a 3V sú vybavené dvojitým zadným fotoaparátom, ktorý dokáže fotiť v portrétovom režime, no klasická 3ka to nedokáže. Posledným rozdielom je, že 3ka a 3V bežia na operačnom systéme Android Oreo, pričom 3X pobeží na starom Nougate. (nik nevie prečo) Ich cena by mala byť nastavená na 150 eur, 180 eur a 190 eur. Do predaja by sa mali dostať budúci mesiac.

TIP  Nokia X5 je oficiálne vonku! Novinka však sklamala väčšinu fanúšikov a vieme, prečo

Alcatel 1X

Zdroj: TheVerge

Spoločnosť Alcatel po prvýkrát predstavila novú radu smartfónov s označením 1. Ako prvý sa do tejto rodiny pripísal smartfón Alcatel 1X, ktorý je ale dostupný vo viacerých, naozaj čudných prevedeniach. Klasickou výbavou by mal byť 4-jadrový procesor MediaTek, 1GB RAM a 5,3-palcový displej s rozlíšením 960 x 480 pixelov. Používatelia majú na výber medzi zariadením podporujúcim Dual SIM a verzie s operačným systémom Android Oreo, a medzi zariadením so zrejme lepšou voľbou, Androidom Go. Na poličky predajní by sa mal dostať už v apríli a jeho cena štartuje na úrovni 100 eur za single-SIM model, a 110 eur za dual-SIM model.

Zdroj: theverge.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.