Spojené štáty odsúdili muža, ktorý napadol servery hry World of Warcraft DDoS útokom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Spojené štáty odsúdili muža, ktorý napadol servery hry World of Warcraft DDoS útokom

World of Warcraft

PC hry

Spojené štáty odsúdili muža, ktorý napadol servery hry World of Warcraft DDoS útokom

Nestáva sa často, aby sa podarilo vystopovať a odsúdiť človeka, ktorý je zodpovedný za DDoS útok na cudzie servery. Jedným z príkladov je však 38 ročný muž z Rumunska, ktorý sa rozhodol ešte v roku 2010 rozpútať DDoS útoky na servery už v tej dobe veľmi populárnej hry World of Warcraft.

Calin Mateias, muž, ktorý je zodpovedný za DDoS útoky na servery obľúbenej hry World of Warcraft, ktoré spôsobili pre niektorých európskych hráčov problémy s prihlásením do hry, si teraz vypočul svoj verdikt. Spojené štáty ho poslali na jeden rok do väzenia a okrem toho ešte musí vývojárom hry zaplatiť 30 000 amerických dolárov za výdavky vynaložené na zabezpečenie serverov.

Tento prípad je veľmi zaujímavý, pretože americké úrady Calina Mateiasa obvinili už v roku 2011, no len v roku 2017 sa im ho podarilo dostať do väzby vo Spojených štátoch, a len v týchto dňoch spoznal svoj definitívny verdikt. Digitálny útočníci tak dostávajú ďalší exemplárny príklad toho, čo ich môže čakať v prípade napadnutia cudzích serverov. Isté je, že rumunský útočník môže byť stále rád, že obdržal ešte stále len takýto ročný trest, pretože ak by bola situácia vážnejšia, kľudne by za digitálny útok mohol “sedieť” aj niekoľko rokov.

Zdroj: Pcgamer.com, úvodný obrázok: World of Warcraft

TIP  Nový trailer na Red Dead Redemption 2 je vonku! Rockstar Games opäť dráždi svojich fanúšikov

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.