SpaceX plánuje raketu Falcon Heavy vyskúšať v ostrej prevádzke už 6. februára | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

SpaceX plánuje raketu Falcon Heavy vyskúšať v ostrej prevádzke už 6. februára

Novinky

SpaceX plánuje raketu Falcon Heavy vyskúšať v ostrej prevádzke už 6. februára

Len niekoľko dní od úspešných testov týkajúcich „statických požiarov“, ktorými sú označované výkonnostné testy raketových motorov Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že raketu Falcon Heavy prvykrát otestujú v praxi už 6. februára tohto roka. Inými slovami funkčnosť rakety v plnej sile uvidíme už o pár dní.

Spoločnosť SpaceX pôvodne plánovala štart rakety ešte v roku 2013 až 2014, avšak dátum sa neustále odkladal. Aktuálne po kompletnom testovaní rakety je konečne pripravená na prvý ostrý štart. Nižšie si môžete pozrieť zaujímavé video, ktoré opisuje nie len test statických požiarov, ale aj prináša zaujímavé informácie približujúce tento ambiciózny projekt.

Raketa Falcon Heavy je aktuálne najvýkonnejšia raketa aká bola kedy vyrobená. Je poháňaná 27 motormi a je schopná vyniesť na obežnú dráhu 50 ton nákladu. Prvých ľudí na Mars by mala raketa doviezť v roku 2024.

Zdroj: Twitter (Elon Musk) via The Verge

TIP  Tesla zažalovala bývalého zamestnanca, ktorý vynášal gigabajty dát. Dokonca vyvinul hackerský softvér

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.