SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit

TECH

SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit

SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit

Spoločnosť Space X niekoľko dní dozadu sa pochválila prvým úspešným štartom rakety Falcon 9. V reporte, ktorý sme vám priniesli ste mohli vidieť reakciu samotného Elona Muska na úspešný štart, ktorá v ňom vyvoláva vlnu pozitívnych emócií.

Včera, spoločnosť Space X oznámila ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá tentokrát na obežnú dráhu vyniesla PAZ satelit španielskeho zákazníka, ktorý je určený na poskytovanie geokomunikácie a radarového zobrazovania pre vládne ako i súkromné komerčné účely.

Tento štart však mal aj sekundárny účel, ktorý možno považovať za dôležitejší. Spoločnosť SpaceX totiž okrem PAZ satelitu vyniesla na obežnú dráhu ďalšie dva mikro satelity pre plánovanú internetovú širokopásmovú službu, ktorú Elon Musk vo svojom tweete nazval „Startlink“. Tieto satelity sú nevyhnutné na získanie certifikátov potrebných pre poskytovanie internetových služieb. Celkovo Elon Musk plánuje na obežnú dráhu vyniesť 4,425 internetových satelitov.

Zdroj: Twitter via Techchrunch

 

 

TIP  Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.