Sophia dostala štátne občianstvo. Má to však háčik, je to robot | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Sophia dostala štátne občianstvo. Má to však háčik, je to robot

Novinky

Sophia dostala štátne občianstvo. Má to však háčik, je to robot

Sophia dostala štátne občianstvo. Má to však háčik, je to robot

Historický moment alebo len ďalší výstrelok na upútanie pozornosti? Robot Sophia dostal štátne občianstvo v Saudskej Arábii. Na svedomí to má spoločnosť Robotics a jedná sa o prvého robota, ktorému bolo udelené štátne občianstvo na svete.

Táto udalosť sa konkrétne odohrala na konferencii Future Investment Initiative v Rijáde, kde táto udalosť bola malou oslavou pokroku. Počas jej príhovoru, ktorý moderoval Andrew Ross Sorkin jej bolo udelené občianstvo.

“Som veľmi hrdá a poctená týmto jedinečným vyznamenaním. Toto je historický moment, byť prvým robotom na svete, ktorý má štátne občianstvo.” Povedala Sophia v rámci svojho príhovoru.

Sophia, prvý humanoid, ktorý dostal štátne občianstvo

Mimochodom, v rámci videa ešte pred tým  ako jej bolo udelené občianstvo moderátor viedol krátky rozhovor, v ktorom Sofia reagovala aj na obavy ľudí, týkajúce sa zlej budúcnosti načo pohotovo reagovala slovami:

„Čítali ste príliš veľa Elona Muska a pozerali veľa hollywoodskych filmov.“

V každom prípade čo si myslíte o AI, mala by sa postupne dostávať do popredia či by sme si mali od nej držať odstup?

Zdroj: Businessinsider

 

 

TIP  CEO spoločnosti Google hovorí, že nedovolí využitie ich AI na vývoj zbraní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.