Snímače odtlačkov prstov čaká veľký boom. Podľahli ste im už aj vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Snímače odtlačkov prstov čaká veľký boom. Podľahli ste im už aj vy?

ANDROID

Snímače odtlačkov prstov čaká veľký boom. Podľahli ste im už aj vy?

Snímače odtlačkov prstov čaká veľký boom. Podľahli ste im už aj vy?

Snímače odtlačkov prstov sú to s nami v podstate už od roku 2013 kedy sa začali objavovať v tých najvýkonnejší zariadeniach svojho času. V podstate v dvoch až troch rokov začali tieto snímače prerážať aj do zariadení strednej triedy, vďačiť za to môžeme hlavne ich relatívne lacnej dostupnosti. Inak to nebude ani nasledujúce roky.

Spoločnosť Counterpoint Reasearch predikuje, že v budúcom roku bude mať implementovaný snímač v smartfóne viac ako 70% zariadení. Inými slovami viac ako miliarda zariadení ho bude mať implementovaných v rámci svojho teľa.

Zdroj: androidauthority.com

Pýtate sa prečo majú taký úspech?

Cena, konkurencia a bezpečnosť. To sú hlavné atribúty prečo ich popularita tak rastie. Dnes v podstate väčšina čínskych výrobcov ho implementuje aj do svojich lacnejších zariadení, a tam kde je dopyt je aj ponuka. Zároveň odtlačky umožňujú relatívne bezpečný spôsob na autorizáciu platieb, napríklad v Google Play obchode, Samsung Pay a ďalšie.

Nahradia ich skenery tváre či očných dúhoviek?

Neil Shah, CounterPont REsearch výskumník si myslí, že nie. Domnieva sa totiž, že IRIS skenery na rozpoznanie tváre nie sú ešte tak bezpečné.

„Spoľahlivosť skenerov odtlačkov prstov je hlavným problémom, dnes väčšina z nich môže byť ľahko oklamaná. Avšak s poslednými senzormi, ktoré disponujú živou detekciou prstov a využívajú technológiu snímania odtlačkov prstov ultrazvukom na vytvorenie 3D obrazu odtlačku, je dnes potenciálne najzabezpečenejší spôsob autorizácie, čo by mal byť ďalší faktor hrajúci v jeho prospech.“

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.