Prvé smartfóny s operačným systémom Android Go by mali prísť už budúci týždeň | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prvé smartfóny s operačným systémom Android Go by mali prísť už budúci týždeň

ANDROID

Prvé smartfóny s operačným systémom Android Go by mali prísť už budúci týždeň

Prvé smartfóny s operačným systémom Android Go by mali prísť už budúci týždeň

Koncom minulého roka spoločnosť počas Google oficiálne predstavila odľahčenú verziu operačného systému Android – Android Go. Základom mala byť optimalizácia systému pre slabšie zariadenia disponujúce napríklad veľkosť RAM pamäte 1GB alebo menej a podobne.

Posledné týždne Google zároveň začal predstavovať aj „odľahčené“ verzie aplikácií ako je napr. Gmail Google Asistent a ďalšie. Najnovšie, spoločnosť ohlásila, že prvé smartfóny s touto verziou operačného systému budú predstavené na udalosti MWC 2018, ktorá sa začne už v priebehu zajtrajšieho dňa.

Smartfón s operačným systémom Android Go budú dostupné krátko po ich oficiálnom predstavení

Android Go zo strategického hľadiska je dôležitým produktom hlavne v menej rozvinutých regiónoch sveta kde si ľudia nemôžu dovoliť výkonnejšie zariadenia. Google v závere správy dodáva, že smartfóny s daným operačným systémom budú k dispozícii v krátkom časovom slede.

Zdroj: Google blog

TIP  WhatsApp má vážnu bezpečnostnú chybu, ktorá sa týka všetkých používateľov!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.