Smartfón Trekstor WinPhone 5.0 oficiálne zlyhal. Nemecký výrobca sa ospravedlňuje fanúšikom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Smartfón Trekstor WinPhone 5.0 oficiálne zlyhal. Nemecký výrobca sa ospravedlňuje fanúšikom

Novinky

Smartfón Trekstor WinPhone 5.0 oficiálne zlyhal. Nemecký výrobca sa ospravedlňuje fanúšikom

Tento rok bol pre mobilnú Windows platformu naozaj zdrvujúci. Microsoft oficiálne oznámil, že sa už viac nebude snažiť o zachránenie sveta Windows smartfónov a ukončuje vývoj operačného systému Windows 10 Mobile. Nových smartfónov sa potencionálny zákazníci tým pádom nedočkali, no túto skutočnosť sa v tomto roku pokúsili zmeniť 3 výrobcovia elektroniky. Jedným z nich je aj nemecký výrobca Trekstor, ktorý svoj smartfón Trekstor WinPhone 5.0 začal promovať na stránke Indiegogo. Už minule sme Vás informovali o tom, že smartfón WinPhone 5.0 svoj cieľ nesplnil a suma 500 000 eur bola zrejme predimenzovaná. Za mesiac si našiel stovky priaznivcov, no spoločne sa im podarilo vyzbierať necelých 53 000 eur.

Čo na to teda povedal samotný nemecký výrobca Trekstor?

Spoločnosť len pred niekoľkými dňami zverejnila oficiálne stanovisko ku ich kampani, v ktorom sa ospravedlňuje, no hlavne ďakuje všetkým priaznivcom, ktorí sa do kampane zapojili: “V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým, ktorí sa do kampane zapojili. Sme smutní z toho, že sa nám nepodarilo dosiahnuť cieľ, no to je jednoducho život. Pre tých, ktorí nás finančne podporili – už pracujeme so stránkou Indiegogo aby sme Vám vedeli čo najskôr vrátiť všetky peniaze, ktoré ste do nášho projektu s nádejou vložili. Samozrejme, treba počítať aj s tým, že vrátenie peňazí neprebehne v zlomku sekundy a nejaký čas to určite potrvá.”

Neúspech smartfónu Trekstor WinPhone 5.0 zrejme donúti presedlať na inú platformu aj zvyšných fanúšikov Windows Mobile, keďže Microsoft sa o mobilný svet jednoducho nezaujíma. Jedinou nádejou pre nás, je vízia zariadenia Surface Phone, alebo iného mobilného skladacieho zariadenia, ktoré Microsoft pripravuje, no už teraz vieme, že nepôjde o klasický smartfón ale o úplne nové zariadenie.

TIP  Apple to Microsoftu poriadne natrel! Nový systém prináša veľmi zaujímavé funkcie, ktoré užívatelia Windows 10 budú chcieť taktiež!

Zdroj: onmsft.com, úvodný obrázok (WindowsArea.de)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.