Smartfón s podporou 5G sietí od Nokie príde v roku 2019 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Smartfón s podporou 5G sietí od Nokie príde v roku 2019

Novinky

Smartfón s podporou 5G sietí od Nokie príde v roku 2019

5G je ďalší míľnikom pre štandardy rýchlosti siete a Nokia je jednou z vedúcich spoločností vo vývoji v  tejto oblasti. Podľa najnovších správ by prvý smartfón s podporou technológie 5G mal prísť už v priebehu budúceho roka. To či to bude Nokia 10, o ktorej niekoľko dní dozadu sa dostali prvé informácie  je dnes otázne.

5G štandard príde už v priebehu budúceho roku

Qualcomm v rámci listu pre OEM partnerov uviedol, že prvý smartfón s podporou 5G prinesie v spolupráci so spoločnosťou Nokia. Nižšie Vám prinášame časť tohto listu, kde sa spomína prinesenie tejto technológie:

„Spoločnosť Qualcomm Technologies, Inc., dcérska spoločnosť spoločnosti Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), dnes oznámila, že jej rodina modemov Qualcomm® Snapdragon ™ X50 5G NR bola vybratá pre množstvo výrobcov originálnych zariadení (OEM) pre štandardné 5G NR, sa ktorými začneme v roku  2019. Tí, ktorí pracujú so spoločnosťou Qualcomm Technologies, zahŕňajú výrobcov mobilných zariadení, ako sú napríklad Asus, Fujitsu Limited, Fujitsu Connected Technologies Limited, HMD Global – výrobca smartfónov  Nokia, HTC, Inseego / Novatel Wireless, LG, NetComm Wireless, NETGEAR, OPPO, Sharp Corporation, Sierra Wireless, Sony Mobile, Telit, vivo, Wingtech, WNC, Xiaomi a ZTE. Títo výrobcovia OEM pracujú na komercializovaní 5G mobilných zariadení pre pásma spektra sub-6 GHz a milimetrových vĺn (mmWave) od roku 2019 na základe prvého komerčne ohláseného 5G modemu, rodiny modemov Snapdragon X50 5G NR.“

Ako ste sa mohli vyššie dočítať tak spoločnosť HMD je jedná zo spoločností, ktoré prinesú na trh smartfóny s novým 5G štandardom. Prvé smartfóny by mali prísť už v budúcom roku.

TIP  Qualcomm ohlásil nové procesory Snapdragon 700

Zdroj: NPU, úvodný obrázok: Youtube

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.