Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft pridal do Skypu možnosť schovať IP adresu

Zdroj: vlastný

Služba Skype bola dlho kritizovaná pre zobrazovanie IP adries účtov oficiálnych klientov, ale Microsoft konečne spravil ďalší krok vo vývoji tejto aplikácie, vďaka ktorému sa  s týmto problémom už nemusíte trápiť. Zobrazovanie IP adries pri tom netrápilo len bežných či biznis používateľov, ale aj tisícky hráčov počítačových hier, ktorí prostredníctvom Skypu streamovali hry naživo.

“Skype je plne zaviazaný poskytovať bezpečie a ochranu svojím klientom ako je to len možné. Nedávno sme predstavili možnosť schovania IP adresu používateľov a nastavili sme ju ako defaultnú hodnotu v poslednej verzii Skype-u. Počínajúc touto aktualizáciou sa Skype posúva dopredu, vaša IP adresa bude schovaná pred Skype používateľmi. Toto opatrenie pomôže zabrániť jednotlivcom získať Skype ID a zistiť IP adresy.”

Najnovšiu verziu Skype-u už s touto funkciou môžete stiahnuť na tejto adrese.

Stretli ste sa už s obťažovaním prostredníctvom Skype-u (napr. s DDoS útokmi, s ktorými sa často stretávajú hráči počítačových hier)?

Zdroj: Skype

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.