Skype je možné používať po novom aj bez dodatočného softwaru priamo z prehliadača | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Skype je možné používať po novom aj bez dodatočného softwaru priamo z prehliadača

Windows 10

Skype je možné používať po novom aj bez dodatočného softwaru priamo z prehliadača

Chceme uľahčiť každému pripojenie s k Skype-u. Je to jednoduchá myšlienka, a to že chceme spraviť Skype dostupný na virtuálnej obrazovke, z Windowsu, Mac počítačov, Windows telefónov, Android, iPhone a iPad zariadení a dokonca aj na Xboxe. Vieme, že ľudia sa nezaujímajú o to, cez ktoré zariadenia sa chcete rozprávať, ale chcú Skype.

Tak týmito slovami Microsoft predstavuje celkom unikátnu novinku v podobe webového klienta Skype, ktorý je možné využívať vďaka technológii ORTC bez potreby inštalácie dodatočného softwaru. Samozrejme Microsoft túto technológiu najprv implementoval do svojho prehliadača Microsoft Edge v Prieview verzii, avšak ako ďalej dodáva, plánuje ju rozšíriť aj pre internetový prehliadač Google Chrome a FireFox.

Bez podpory v súčasnosti ostávajú pokročilejšie funkcionality ako volanie na pevné či mobilné linky, zdieľanie obrazovky a ďalšie.

V prípade ak sa o danú tému zaujímate viac tak si o nej môžete prečítať dodatočné informácie na oficiálnom blogu Microsoftu, ktorý nájdete tu.

Čo hovoríte na takúto novinku, pozdáva sa vám?

TIP  Apple to Microsoftu poriadne natrel! Nový systém prináša veľmi zaujímavé funkcie, ktoré užívatelia Windows 10 budú chcieť taktiež!

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.