Skončí doba fyzických SIM kariet? Microsoft predstavil prvú aplikáciu určenú pre eSIM v systéme Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Skončí doba fyzických SIM kariet? Microsoft predstavil prvú aplikáciu určenú pre eSIM v systéme Windows 10

SIM Karta pixabay

TECH

Skončí doba fyzických SIM kariet? Microsoft predstavil prvú aplikáciu určenú pre eSIM v systéme Windows 10

Microsoft očividne verí v budúcnosť „Always Connected PC“ zariadení. Najnovšie uverejnil v rámci Microsoft obchodu prvú aplikáciu určenú pre eSIM, ktorá umožňuje používateľom Windows 10 zariadení nastaviť si plán pre cellular dáta.

„Aplikácia Mobile Plans  v systéme Windows 10 vám pomôže nastaviť a spravovať mobilný dátový plán s podporovaným mobilným operátorom, takže môžete v počítači používať vstavanú kartu SIM (eSIM).

Aplikácia Mobile Plans umožňuje rýchlo pripojiť vaše zariadenie Windows k mobilným operátorom po celom svete.“

Sú klasické SIM karty len prežitkom?

Nato, aby ste túto funkcionalitu však mohli využívať tak ju musia podporovať aj samotní operátori. Tých je však aktuálne extrémne málo. Zoznam podporovaných operátorov je: KDDI (Japonsko), Swisscom (Švajčiarsko)  a Tele2 (Švédsko).

Oficiálny popis aplikácie je:

„Aplikácia Mobilné plány vám pomôže jednoducho sa pripojiť na internet na PC s Windowsom 10, a to na viacerých miestach. Zaregistrujte si dátový balík a pripojte sa prostredníctvom mobilných operátorov vo svojej oblasti. Budete potrebovať podporovanú SIM kartu.“

Microsoft zároveň očakáva, že zoznam podporovaných operátorov sa bude rýchlo rozšírovať.

Mobile Plans
Mobile Plans
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pixabay.com

TIP  Microsoft si nechal patentovať bezdotykové ovládanie obrazovky. Bude súčasťou ďalších Surface zariadení?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.