Škodlivým softwarom bolo napadnutých viac ako 16 miliónov zariadení počas minulého roku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Škodlivým softwarom bolo napadnutých viac ako 16 miliónov zariadení počas minulého roku

Novinky

Škodlivým softwarom bolo napadnutých viac ako 16 miliónov zariadení počas minulého roku

Výskumné stredisko Motive Security Labs spoločnosti Alcatel-Lucent uverejnilo zaujímavú štatistiku týkajúcu sa škodlivého softwaru, ktorý napadol mobilné zariadenia počas minulého roku. Celkový objem škodlivého softwaru narástol podľa správy oproti minulému roku o 25 % a napadol 16 miliónov zariadení. Na prvý pohľad to vyzerá hrozivo a asi už spúšťate antivírový program, ale nemusíte, pravdepodobnosť, že to bol práve Vaše zariadenie je mizivá, totiž celkovo sa ich predalo viac ako 1 miliarda. Z pohľadu bezpečnosti možno mnohí z nás si myslia, že Windows je úplne iná liga ako Android, či IOS, ale mýlia sa. Počet vírusov na Androide a Windows Phone bol rovnaký.

androidwindows

Na druhej strane v prípade zariadení s IOS a systémom od spoločnosti BlackBerry boli na tom oveľa lepšie, ich zariadenia napadlo menej ako 1 % vírusov. Alcatel-Lucent ďalej poukazuje na narastajúci trend počtu infikovaných zariadení, ktorý odôvodňuje tým, že majitelia mobilných zariadení jednoducho zanedbávajú bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým by sa vyhli tomuto typu hrozieb.

Zdroj: zdnet.com

TIP  Nové Xiaomi bude vyzerať ako kópia iPhone X! Dokonca prinesie aj zárez v displeji

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.