Google zablokoval v minulom roku 700,000 škodlivých aplikácií v obchode Play | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Google zablokoval v minulom roku 700,000 škodlivých aplikácií v obchode Play

ANDROID

Google zablokoval v minulom roku 700,000 škodlivých aplikácií v obchode Play

Podľa najnovšieho reportu priamo od spoločnosti Google sa podarilo zablokovať o  70% viac škodlivých aplikácií a hier ako tomu bolo v minulom roku. Po preklopení percent do čísel to znamená, že Google zablokoval 700,000 aplikácií.

„V roku 2017 sme odobrali viac ako 700 000 aplikácií, ktoré porušovali pravidlá služby Google Play obchodu čo je o 70% viac ako v roku 2016. Nielenže sme odstránili viac škodlivých aplikácií, ale dokázali sme ich identifikovať skôr. V skutočnosti bolo identifikovaných a odmietnutých 99% aplikácií s obsahom v rozpore s našou politikou skôr než ich mohol niekto nainštalovať. To bolo možné prostredníctvom výrazných zlepšení v našej schopnosti odhaliť nevhodný obsah alebo škodlivý softvér – prostredníctvom nových modelov a techník strojového učenia.“, píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Google sa pochválil aj novým algoritmom

Google sa v rámci reportu ďalej chváli aj tým, že sa im podarilo vyvinúť nový model detekcie, ktorý do budúcnosti sťaží developerom aplikácií s nevhodným obsahom ich nahratie do obchodu. Celkovo takto bolo doteraz postihnutých okolo 100,000 vývojárov.

Medzi škodlivé aplikácie, ktoré sú odstraňované z obchodu patria:

  • Odkopírované aplikácie.
  • Aplikácie s nevhodným obsahom.
  • Potencionálne škodlivé aplikácie.

Mnoho expertov tvrdí, že tieto aplikácie môžu pomôcť potencionálnym útočníkom dostať sa k citlivým údajom vo vašom smartfóne. Mimochodom, obchod Google Play aktuálne má okolo 2,6 milióna aktívnych aplikácií.

Zdroj: Google report, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Google získal obrovskú pokutu za to, že z používateľov systému Android robil ovce

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.