Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb

Návody

Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb

Škoda do roku 2025 chce priniesť 5 elektromobilov. V roku 2019 prinesie však ešte „medzistupeň“, hybridný Superb

Českú automobilku Škoda netreba nikomu zvlášť predstavovať, jedná sa predsa o najrozšírenejšie značku automobilov nie len v Česku, ale aj na Slovensku. Je plány však vyrážajú mnohým dych, chystá sa totiž do roku 2025 predstaviť až 5 elektromobilov.

Škoda vidí budúcnosť áut v elektromobiloch

„Budúcnosť značky Škoda bude elektrická,“ hovorí šéf značky, Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky Škoda, aj Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ dodal Bernhard Maier.

Prvý elektromobil by mohol podľa oficiálnych informácií brázdiť cesty už v roku 2020. Predtým avšak by sme sa mali dočkať ešte jedného auta, ktoré bude mať blízko k „čistejšej energii“. Reč je konkrétne o modely Škoda Superb, ktorá bude hybridným automobilom a príde už v roku 2019.

Všetky elektrické automobily by sa mali vyrábať na linkách závodu v Kvasinách. Komponenty pre hybridné autá sa budú vyrábať zas v Mladej Boleslavi.

Zdroj: Auto.sk

TIP  Tesla Model 3 prešla rekordnú vzdialenosť na jedno nabitie. Odmietla sa však znova nabiť

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.