Siri upustilo od integrácie vyhľadávača Bing, upadá kvôli tomu IQ virtuálnej asistentky? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Siri upustilo od integrácie vyhľadávača Bing, upadá kvôli tomu IQ virtuálnej asistentky?

Novinky

Siri upustilo od integrácie vyhľadávača Bing, upadá kvôli tomu IQ virtuálnej asistentky?

Siri upustilo od integrácie vyhľadávača Bing, upadá kvôli tomu IQ virtuálnej asistentky?

Virtuálna asistentka Siri na iOS zariadeniach sa podľa používateľov radila medzi tie lepšie a múdrejšie asistentky. Siri dlhú dobu spolupracovala s vyhľadávačom Bing od Microsoftu, no spoločnosť Apple pred 12 dňami nahradila Bing populárnejším Googlom.

Vyzerá to tak že z celkom múdrej asistentky sa z jedného dňa na druhý stala nedostatočná pomocníčka, ktorá nedokáže vyhľadať ani tie najzákladnejšie informácie. Rýchla zmena vyhľadávača v tak premyslenom systéme ako je Siri si po pár hodinách vyžiadala svoju daň. Tá si po pár hodinách zavarila o veľký problém. Pri vyhľadaní bulharskej hymny virtuálna asistentka Siri prišla s linkom na národnú hymnu Bulharska. Jej odpoveď vyzerala jednoznačne – niekým milovaná, niekým naopak zas milovaná skladba Despacito. Všetci dobre vieme a pokiaľ nevieme tak dokážeme rýchlo nájsť, že hymnou Bulharska je skladba Mila Rodino.

Celkom vtipný je fakt, že všetky ostatné asistentky ako Google Asistant, Cortana alebo Alexa poznajú správnu odpoveď, takže tento problém zrejme nieje zavinený ani samotným vyhľadávačom. Chyba musela zrejme nastať v systéme samotnej virtuálnej asistentke Siri. Druhou možnosťou môže byť to, že by bol Tim Cook veľkým milovníkom  Luisa Fonsiho. Ku ktorej možnosti sa prikláňate Vy?

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Samsung vraj pripravuje smartfón bez rámčekov a s displejom aj na zadnej strane. Takto má vyzerať!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.