Šéf Microsoftu bez servítky: "Google má byť v Európe regulovaný" | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Šéf Microsoftu bez servítky: “Google má byť v Európe regulovaný”

Microsoft

Zaujímavosti

Šéf Microsoftu bez servítky: “Google má byť v Európe regulovaný”

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft, Steve Ballmer, ktorý pracoval na vysokej pozícii od roku 2000 do roku 2014, v jednom z rozhovorov povedal, že spoločnosť Google by mohla byť v Európe regulovaná, pretože je mimo kontroly. V rovnakom rozhovore Ballmer prezradil, že predal svoje akcie sociálnej sieti Twitter, pretože nemal čas byť investorom.

Dnes už bývalý generálny riaditeľ Microsoftu sa domnieva, že dominancia spoločnosti Google na európskom kontinente musí byť regulovaná. Ballmer tvrdí, že k podobným myšlienkam došiel ešte keď pracoval v Microsofte ako výkonný riaditeľ spoločnosti.

Ballmer je presvedčený o nutných reguláciách spoločnosti Google v Európe

“Stále verím, že sila spoločnosti Google v Európe je mimo kontroly, povedal bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft v diskusii o nadvláde spoločnosti Google v Európe. Ballmer zároveň dodal, že si myslí, že by tu mali byť regulácie, ktoré by umožnili súťaž medzi Googlom a inými firmami. Zatiaľ čo Ballmer ešte stále vlastní akcie spoločnosti Microsoft, pred nedávnom sa rozhodol predať svoje akcie služby Twitter. Ballmer to okomentoval tým, že investovanie peňazí nie je niečo, čo chce robiť.

Steve Ballmer bol svojho času veľmi kľúčovým človekom v Microsofte, ktorý podporoval hardvérové podnikanie spoločnosti. Určite nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft za jeho éry priniesol novú víziu. Na stoličke generálneho riaditeľa aktuálne už od roku 2014 sedí Satya Nadella.

TIP  Aj vy občas na niečo zabudnete? Nevadí, teda pokiaľ nie ste v otvorenom vesmíre ako tento astronaut | VIDEO

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok: digitaltrends.com

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.