Satya Nadella v rozhovore uviedol koľko ľudí používa Windows a číslo je veľmi zaujímave | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Satya Nadella v rozhovore uviedol koľko ľudí používa Windows a číslo je veľmi zaujímave

Novinky

Satya Nadella v rozhovore uviedol koľko ľudí používa Windows a číslo je veľmi zaujímave

Satya Nadella v rozhovore uviedol koľko ľudí používa Windows a číslo je veľmi zaujímave

Satya Nadella, CEO Microsoftu, učinil zaujímavé vyhlásenie o “ekosystéme Windowsu” počas rozhovoru pre portál Bloomberg.

Rozhovor bol prevažne o záujmoch spoločnosti Microsoft a o budúcnosti Windows telefónov. Nadella uviedol aj ďalšiu veľmi zaujímavú informáciu a to, že viac ako 1 miliarda užívateľov PC používa Windows ako operačný systém. Z úst CEO zaznelo aj to, že číslo každý dnom rastie, z čoho mal samozrejme veľkú radosť. Napriek všetkému je súčasné číslo nižšie ako bolo predpokladané, pretože v roku 2014 bolo podľa štatistík Microsoftu viac ako 1.5 miliardy užívateľov.

Ďalší nepríjemný fakt je, že číslo PC používateľov vo všeobecnosti každým rokom klesá čo čiastočne vysvetľuje, prečo je len 400-500 miliónov užívateľov Windows 10.

V rozhovore Nadella taktiež znovu otvoril otázku Windows telefónu, jeho hardwera a taktiež kategórii v ktorých sa bude firma realizovať napr. Surface Phone, ktorý vytvorí novú kategóriu telefónu s operačným systémom ako majú PC.

zdroj: mspoweruser.com

TIP  Microsoft je o krok bližšie ku svojmu prvému kvantovému počítaču
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.