Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

TECH

Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

Asi nikto nám nebude oponovať keď povieme, že umelá inteligencia je zrejme našou budúcnosťou a jej vývoj ide takmer nezastaviteľnou rýchlosťou vopred. Niejedenkrát na tému zaznelo v posledných mesiacoch viacero myšlienok, ktoré túto technológiu podporujú a chcú ju využiť vo všetkých oblastiach, ale na druhú stranu existujú aj ľudia, ktorí sa umelej inteligencie obávajú a podľa nich môže spôsobiť celému ľudstvu naozaj veľké problémy. Umelá inteligencia spoločne s celým robotickým svetom nenaháňa hrôzu iba pri myšlienke, že by sa mohla “zmocniť” celého sveta a samovoľne ovplyvňovať veľké spoločnosti, ale aj z pohľadu, že by príliš veľká automatizácia odstránila obrovský počet pracovných miest vo fabrikách. Ku tejto problematike sa už vyjadrilo niekoľko svetových osobností a najnovšie sa k nim pridáva aj samotný CEO Microsoftu, Satya Nadella.

Umelá inteligencia nám bude nápomocná

Kontroverzný generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft v rozhovore pre Telegram uviedol hneď niekoľko zásadných myšlienok. Satya Nadella je celkom priklonený ku umelej inteligencii a celému robotickému svetu a jej budúcnosť nevidí tak čierno, ako napríklad Elon Musk. Podľa Nadellu dokáže umelá inteligencia bezproblémovo spolupracovať s ľuďmi, a podobne sú na tom aj roboty. Tie podľa neho nikdy úplne nenahradia ľudskú zložku práce vo veľkých spoločnostiach a netreba sa ich vôbec obávať.

Plány Satya Nadellu do budúcnosti

Plánom Satya Nadellu je, aby sa v budúcom roku viedlo viac dialógov o etike a princípoch, ktoré môžeme využiť s inžiniermi a spoločnosťami, ktoré budujú AI. Voľby Microsoftu a iných spoločností, by nemali smerovať ku vytvoreniu systémov s chybami a výchylkami, ktoré by mohli byť nebezpečné. To je podľa šéfa Microsoftu jeden z hlavných bodov, na ktorých musí Microsoft zapracovať. Samozrejme, nemôžme očakávať dokonalé systémy, keďže nejaké malé odchýlky sa v systémoch jednoducho odstrániť nedajú, no podľa Microsoftu by sa mala spoločnosť snažiť najlepšie, ako dokáže.

TIP  Facebook Messenger dostáva veľkú dávku automatických reklám, ktoré nie je možné vypnúť!

Podľa správy spoločnosti MIT, pracuje spoločnosť Microsoft na automatizácii identifikácie odchýliek a chýb v rôznych algoritmoch umelej inteligencie. Vďaka rozhovoru pre Telegram konečne vieme, aké sú priame zámery Satya Nadellu v budúcnosti. Chce naďalej podporovať umelú inteligenciu, robotiku a cloud, pričom všetky 3 aspekty majú pomáhať práve ľuďom, či už zamestnancom alebo práve zákazníkom Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.