Satya Nadella hovorí: "Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií" | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Satya Nadella hovorí: “Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií”

Windows 10

Satya Nadella hovorí: “Microsoft pokračuje v investíciách do mobilných technológií”

Je známou informáciou, že spoločnosť Microsoft viac menej na ich vlastnú mobilnú platformu Windows 10 Mobile zanevrel. Týka sa to ako nových zariadení, tak aj prinášanie nových funkcionalít na aktuálne smartfóny. Aktuálny prísľub zo strany Microsoftu je už „len“ podpora bezpečnostných aktualizácií niekedy do polovice budúceho roku.

Na druhej strane to neznamená, že Microsoft dal mobilné zariadenia na okraj ich záujmu. Najnovšie informácie, ktoré pochádzajú z prepisu konferenčného rozhovoru medzi výkonnými riaditeľmi Microsoftu (Satya Nadella, Michael Spencer a Amy E. Hood) a analytikmi plynie, že spoločnosť sa aj naďalej chystá investovať do mobilných technológií.

„Naše výsledky hovoria o sile našej platformy a služieb pre prvé tak aj pre tretie strany. A budeme aj naďalej investovať do našej platformy a posilňovať naše cloudové služby s možnosťami AI pre vývojárov, aby rýchlo vytvárali a speňažili hry v počítačoch, konzolách a mobilných zariadeniach. “

Čo sú to mobilné zariadenia v podaní Microsoftu?

Z vyššie uvedeného zjavne vyplýva, že Microsoft nepracuje na žiadnom ďalšom zariadení s operačným systémom Windows 10 Mobile, ale na druhej strane, investície do mobilných zariadení majú stále zelenú. Netreba však ani zabudnúť, že definícia „mobilných zariadení“ v podaní Microsoftu je výrazne odlišná od tej všeobecne známej. Microsoft totiž medzi mobilné zariadení radí aj laptopy poháňané ARM procesormi, tablety, nositeľné zariadenia, a ďalšie.

V závere treba ešte spomenúť, že Microsoft dlhšiu dobu pracuje na projekte Windows Core OS, ktorý sa sústreďuje na modulárny Windows. Hoci doteraz zo strany Microsoftu nepadli zatiaľ žiadne oficiálne informácie o tomto projekte, tak aj napriek tomu sa hovorí o novom operačnom systéme, ktorý bude schopný automatického sa prispôsobenia podľa veľkosti zariadenia. Inými slovami, mnohí očakávajú od tohto projektu, že Microsoft prinesie malé mobilné zariadenia podobné smartfónom, ale s operačným systémom Windows 10. Tu sa vraciame k téme zariadenia Surface Phone.

TIP  Microsoft sa môže pochváliť vylepšeným Windows Defenderom

Nuž, možno už o pár dní budeme o niečo múdrejší. Totiž počas 7 až 9 mája sa bude konať offline akcia Microsoft Build 2018, ktorá by mohla priniesť viac svetla.

Zdroj: Microsoft, vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.