Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie

Novinky

Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie

Samsung zarobí viac peňazí na iPhone X ako na ich vlastnom Galaxy S8. Pýtate sa ako je to možné? Tu je vysvetlenie

Samsung, pre mnohých je to spoločnosť „jednej“ produktovej línie zariadení, telefónov.  Avšak nie je to celkom pravda, totiž okrem telefónov sa venujú aj iným oblastiam, od práčok, cez chladničky až po výrobu komponentov pre telefóny. Medzi tieto komponenty patria napríklad displeje, čipy a ďalšie jednotlivé časti zariadení.

Samsung ako jeden z najväčších dodávateľov komponentov do smartfónov dodáva práve OLED displeje, NAND čip a DRAM čip práve manufaktúram, ktoré vyrábajú samotný iPhone X od spoločnosti Apple. The Wall Street Journal, prišiel s prepočtom, ktorý hovorí o tom, že Samsung na každom predanom zariadení iPhone X zarobí 110 dolárov, a podľa predpokladov predaja by si tak na svojom konte mal polepšiť o 4 miliardy USD, čo je viac ako za Samsung Galaxy S8.

Je možno teda hovoriť o Samsungu a Apple ako konkurentoch?

Je celkom zaujímavé vidieť ako v podstate dvaja najväčší konkurenti na pozadí spolupracujú a to, že sa nejedná o drobné vyzdvihuje aj celkový obrat spoločnosti Samsung, kde táto spolupráca pretavuje zhruba tretinový obrat celej spoločnosti.

Zdroj: WSJ

TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne nového asistenta Bixby 2.0, ktorý prinesie nesmierne rýchle reakcie. Čaká nás tehnologická revolúcia?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.