Samsung ukazuje, že na smartfóne nemusí bežať len Windows, ale aj Ubuntu Linux | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung ukazuje, že na smartfóne nemusí bežať len Windows, ale aj Ubuntu Linux

ANDROID

Samsung ukazuje, že na smartfóne nemusí bežať len Windows, ale aj Ubuntu Linux

Samsung ukazuje, že na smartfóne nemusí bežať len Windows, ale aj Ubuntu Linux

Počítač v mobile bol dlho výsadou Microsoftu, ktorý uviedol túto funkciu zhruba 2 roky dozadu ako prvý na trh. Spolu s príchodom zariadenia Galaxy S8 však Samsung predstavil svoju verziu počítača v mobile v podobe funkcionality Samsung Dex a krátko na to ukazuje ako je možné nahradiť klasické „PC“ rozhranie druhým operačným systémom Ubuntu Linux.

“Nainštalované ako aplikácia, Linux na Galaxy dáva smartfónom ďalšie možnosti ako púšťať rozličné operačné systémy, čo umožňuje vývojárom pracovať s ich preferovanými distribúciami založených na Linuxe na ich mobilnom zariadení. Kedykoľvek kedy budú potrebovať funkcie, ktoré nie sú na smartfóne dostupné postačí im jednoducho zapnúť aplikáciu a spustiť program, ktorý potrebuje prostredie operačného systému Linux.”

Takto vyzerá operačný systém Linux na smartfónov Samsung Galaxy S8 a S8 Plus

Linux na smartfóne je však stále ešte v plienkach, avšak ak patríte medzi nedočkavcov alebo jednoducho to chcete vyskúšať tak sa môžete prihlásiť do programu „Linux on Galaxy“ a získať tak najnovšie informácie hneď ako budú dostupné.

Paradoxom ostáva, to čo sa Microsoftu nepodarilo za dva roky, dotiahnuť funkciu Continuum a urobiť tejto funkcionalite PR aké si zaslúži, tak sa darí Samsungu na jednotku. Pevne však veríme, že Microsoft si dá aspoň záležať s Windowsom na ARM procesoroch.

Zdroj: Samsung, vlastný

TIP  Šéf Samsungu bol prichytený s novým Galaxy Note 9. Čo povieš, vyzerá dobre?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.