Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9

Novinky

Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9

Samsung počas včerajšieho dňa predstavila najnovší procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý môžeme podľa všetkého očakávať v nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S9. Druhá generácia procesora Model Exynos 9810 prinesie 8 jadier a viacero vylepšení vrátane schopností hĺbkového učenia sa.

Nižšie si môžete pozrieť highlights procesora Exynos 9 Series 9810

  • Procesor prináša zbrusu 8 nových jadier pod kapotou, ktoré sú už 3. generáciou jadier. Jadrá sú schopné pracovať až do frekvencie 2.9GHz.
  • Výkonnosť jedného jadra je vylepšená dvojnásobne pričom v prípade viacjadrovej výkonnosti výkon podrástol zhruba o 40% oproti predchodcovi.
  • Procesor využíva neurónovú sieť na presné rozpoznanie ľudí alebo položiek na fotografiách pre rýchle vyhľadávanie alebo kategorizáciu obrázkov.
  • Procesor má samostatnú zabezpečovaciu jednotku na zabezpečenie dôležitých osobných údajov, ako sú informácie o tvári, dúhovke a odtlačkov prstov.
  • Procesor prichádza so špeciálnym spracovaním obrazu. Užívatelia uvidia pokročilú stabilizáciu obrazu a videa až do rozlíšenia UHD, fotografie v reálnom čase mimo fotoaparátu s vysokým rozlíšením a jasnejšie snímky pri slabom osvetlení so zníženým šumom a rozmazaním pohybu.
  • LTE Cat.15, 5CA Modem, ktorého rýchlosť sťahovania je o 66% rýchlejšia ako predošlá generácia.
  • Zariadenia s týmto procesorom dokážu podporiť nahrávanie videa a prehrávanie až do rozlíšenia UHD rýchlosťou 120 snímok za sekundu (fps). Vďaka 10-bitovému kódovaniu HEVC (vysoká účinnosť kódovania videa) a VP9 môže MFC vykresliť 1 024 rôznych tónov pre každú primárnu farbu (červenú, zelenú a modrú).
TIP  Microsoft si nechal patentovať bezdotykové ovládanie obrazovky. Bude súčasťou ďalších Surface zariadení?

Zdroj: Samsung via MSP, úvodný obrázok: Youtube (Samsung)

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.