Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9

Novinky

Samsung ukázal procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý nájdeme v zariadení Galaxy S9

Samsung počas včerajšieho dňa predstavila najnovší procesor Exynos 9 Series 9810, ktorý môžeme podľa všetkého očakávať v nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy S9. Druhá generácia procesora Model Exynos 9810 prinesie 8 jadier a viacero vylepšení vrátane schopností hĺbkového učenia sa.

Nižšie si môžete pozrieť highlights procesora Exynos 9 Series 9810

  • Procesor prináša zbrusu 8 nových jadier pod kapotou, ktoré sú už 3. generáciou jadier. Jadrá sú schopné pracovať až do frekvencie 2.9GHz.
  • Výkonnosť jedného jadra je vylepšená dvojnásobne pričom v prípade viacjadrovej výkonnosti výkon podrástol zhruba o 40% oproti predchodcovi.
  • Procesor využíva neurónovú sieť na presné rozpoznanie ľudí alebo položiek na fotografiách pre rýchle vyhľadávanie alebo kategorizáciu obrázkov.
  • Procesor má samostatnú zabezpečovaciu jednotku na zabezpečenie dôležitých osobných údajov, ako sú informácie o tvári, dúhovke a odtlačkov prstov.
  • Procesor prichádza so špeciálnym spracovaním obrazu. Užívatelia uvidia pokročilú stabilizáciu obrazu a videa až do rozlíšenia UHD, fotografie v reálnom čase mimo fotoaparátu s vysokým rozlíšením a jasnejšie snímky pri slabom osvetlení so zníženým šumom a rozmazaním pohybu.
  • LTE Cat.15, 5CA Modem, ktorého rýchlosť sťahovania je o 66% rýchlejšia ako predošlá generácia.
  • Zariadenia s týmto procesorom dokážu podporiť nahrávanie videa a prehrávanie až do rozlíšenia UHD rýchlosťou 120 snímok za sekundu (fps). Vďaka 10-bitovému kódovaniu HEVC (vysoká účinnosť kódovania videa) a VP9 môže MFC vykresliť 1 024 rôznych tónov pre každú primárnu farbu (červenú, zelenú a modrú).
TIP  Samsung Galaxy Note 9 ponúkne nového asistenta Bixby 2.0, ktorý prinesie nesmierne rýchle reakcie. Čaká nás tehnologická revolúcia?

Zdroj: Samsung via MSP, úvodný obrázok: Youtube (Samsung)

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.