Samsung s najnovším patentom chce posunúť autentifikáciu na vyššiu úroveň. Využívať k tomu bude Vašu krv | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung s najnovším patentom chce posunúť autentifikáciu na vyššiu úroveň. Využívať k tomu bude Vašu krv

Novinky

Samsung s najnovším patentom chce posunúť autentifikáciu na vyššiu úroveň. Využívať k tomu bude Vašu krv

Iris skener? Skener rozpoznávanie tváre? Nie, Samsung chce ísť ešte ďalej. Spoločnosť aktuálne požiadala o nový patent, ktorý by mohol zmeniť spôsob autentifikácie používateľov využívajúci váš krvný tlak.

Samsung chce monitorovať informácie o prietoku vašej krvi

Zatiaľ čo fyzické mechanizmy využívajú rôzne mechanické skenery umiestnené buď na zadnej alebo prednej strane zariadenia tak najnovší spôsob autentifikácie by mal podľa Samsungu spracovávať informácie po softwarovej stránke o prietoku vašej krvi, ktorý by generoval vzorky kriviek, ktoré by boli potom porovnávané s defaultným vzorcom.

Hoci informácie o krvnom tlaku sa môžu v čase líšiť, tak štandardné odchýlky a algoritmy by mali byť zohľadnené v diastolických a systolických vrcholoch. V konečnom dôsledku je však toto citlivejšia metrika ako jestvujúce, ktorá je založená relatívne anonymných údajov – aplikácia môže byť nastavená tak, aby zodpovedala určitej prahovej presnosti vzoru hlavného modelu.

Na konci dňa však spoločnosť túto technológiu nemusí premeniť v prax, ale na druhej strane pre mnohých by informácie týkajúce sa krvného tlaku boli zaujímavým doplnkom, ktorý by mohol mať pozitívny efekt napríklad na nastavovanie diét.

Zdroj: Pocketnow

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.