Samsung pripravuje dva cenovo dostupnejšie smartfóny. Ponúknu displej bez rámčekov? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung pripravuje dva cenovo dostupnejšie smartfóny. Ponúknu displej bez rámčekov?

Samsung Galaxy S9

ANDROID

Samsung pripravuje dva cenovo dostupnejšie smartfóny. Ponúknu displej bez rámčekov?

Kórejská technologická spoločnosť pripravuje dva ďalšie cenovo dostupné smartfóny. Ako už z nadpisu tušíš, reč je o pripravovanom Samsungu Galaxy J4 a Galaxy J6 model 2018. Jeden z týchto smartfónov ponúkne navyše vlastnosti z výrazne drahších modelov Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Aktuálne úniky tvrdia, že Samsung Galaxy J6 (2018) ponúkne veľký 5,6″ AMOLED Infinity displej s rozlíšením 720 x 1480 pixelov. Tento model tak ponúkne pomer strán 18,5:9 a pomerne úzke rámčeky okolo obrazovky. Pod kapotou by mal tykať 8-jadrový procesor Exynos 7870 s taktom 1,6 GHz, ktorému bude sekundovať 2, 3 alebo 4 GB RAM a 32 alebo 64 GB úložisko. Na prednej strane by sa mal nachádzať 13 Mpx a 8 Mpx fotoaparát pre skvelé selfies závery. Mimochodom, pripravovaná novinka bude vybavená 3000 mAh batériou, podporou pre dve SIM karty a predinštalovaným Androidom 8 Oreo.

Samsung nezabúda na cenovo dostupnejšie smartfóny

Samsung Galaxy J4 (2018) ponúkne klasický 5,5″ displej, pričom ešte stále nevieme, či sa bude jednať o OLED alebo LCD panel. Tento model bude poháňaný úspornejším 4-jadrovým procesorom Exynos 7570 s taktom 1,4 GHz, ktorému bude sekundovať 2 alebo 3 GB RAM. Na zadnej strane nájdeme 13 Mpx fotoaparát, zatiaľ čo predná strana ponúkne 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom. Aj tento model bude vybavený podporou pre dve SIM karty a Androidom 8 Oreo.

Samsung by mal predstaviť oba smartfóny už v priebehu následujúcich mesiacov. Obe novinky budú vybavené špeciálnym Bike režimom, ktorý užívateľovi vypne hovory a upozornenia, keď bude jazdiť na bicykli. Novinky ponúknu taktiež režim pre ultra šetrenie batérie či možnosť v rámci režimu Turbo Speed otvárať aplikácie oveľa rýchlejšie.

TIP  Apple šokuje! Malý a lacný iPhone SE 2 vraj nebude!

Zdroj: Phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.