Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP

ANDROID

Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP

Samsung prinesie takmer plnohodnotný desktop do ich smartfónov, tak ako to urobila spoločnosť HP

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung priniesla na trh veľmi podobnú funkcionalitu ako Microsoft pred dvomi tromi rokmi, konkrétne reč je o funkcionalite Samung DeX, ktorá vychádza z konceptu Continuua, ktoré sme mohli nájsť na Windows 10 Mobile zariadeniach.

Okrem toho, že Samsung v podstate skopíroval myšlienku tejto technológie, tak teraz si za svoju funkciu berie aj funkcionalitu Workspace od spoločnosti HP. Táto funkcia v podstate umožňuje spúšťanie klasických Win32 aplikácií na virtuálnom desktope.

Ich riešenie automatizuje nastavenia aplikacií Amazon WorkSpace a Microsoft Windows Desktop ako Služba (DaaS) pre zariadenia Galaxy Note 8, S8/S8+ umožňujúce cez Samsung DeX pracovať s virtuálnym stolným počítačom prostredníctvom ich smartfónov a niekoľkých jednoduchých krokov.

Služba Amazon Worksplace bude dostupná za 0,22USD/hodinu alebo za mesačných paušál od 35USD.

„Prístup cez Amazon WorkSpace a prostredníctvom Samsung Dex poskytneme klientom výkonný Windows počítač v smartfóne, ktorý im umožní prístup k ich dokumentom, aplikáciam a ostatným zdrojom, ktoré potrebujú pre zvýšenie flexibility,…“, hovorí Nathan Thomas, generálny manažér Amazon WorkSpace.

Zdroj: MSP

TIP  Skladací smartfón od Samsungu nebude vôbec lacný špás. Galaxy X má stáť až skoro 2000€

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.