Samsung prinesie batériu, ktorú nabijete za zhruba 10 minút. Tešiť sa tak môžeme na revolúciu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung prinesie batériu, ktorú nabijete za zhruba 10 minút. Tešiť sa tak môžeme na revolúciu

Novinky

Samsung prinesie batériu, ktorú nabijete za zhruba 10 minút. Tešiť sa tak môžeme na revolúciu

Batéria smartfónu býva častokrát najproblémovejším komponentom zariadenia. Buď kapacita je malá alebo nabíjanie trvá neúmerne dlho. Dnes sa týmto problémom pasuje viacero spoločností a Samsung nie je výnimkou.

Kórejská spoločnosť Samsung by mohla čoskoro posunúť svet batérií o kúsok dopredu, prináša totiž patent, ktorý výrazne zrýchli proces jej nabíjania. Nato, aby sa to spoločnosti podarilo tak použila takzvaný grafén, resp. lepšie povedané grafénové guľôčky (Grafén je názov jednoatómovej planárnej (2D) vrstvy, ktorú vytvárajú atómy uhlíka v hybridnom stave sp2, usporiadané do pravidelných šesťuholníkov).

Za vývojom konkrétne stojí inštitút Advanced Institute of Technology, ktorý patrí pod krídla Samsungu. Výsledkom ich práce je zredukovanie nabíjania a to až 5-násobne. Inými slovami povedané, batériu nabijete prostredníctvom tejto technológie za 12 minút čo je hodnota, ktorú by uvítali mnohí z nás. Teplota batérie pritom počas celého procesu je okolo 60 stupňov celzia. Inými slovami by sa nemala opakovať situácia ako bola s Galaxy Note 7 zariadením.

Zdroj: Twitter

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.