Samsung prináša na trh nadupané „véčko“ s fotoaparátom toho najvyššieho ranku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung prináša na trh nadupané „véčko“ s fotoaparátom toho najvyššieho ranku

ANDROID

Samsung prináša na trh nadupané „véčko“ s fotoaparátom toho najvyššieho ranku

Samsung W2018 je nové zariadenie z kuchyne kórejskej spoločnosti Samsung, ktorá predstavila nový smartfón nesúci sa však v duchu kedysi populárnych „véčok“. Momentálne je exkluzívne dostupný pre čínsky trh.

Samsung W2018 je oficiálne dostupný na trhu

Konštrukcia smartfónu kombinuje dnes veľmi populárne prvky skla a kovu. Smartfón na trh zároveň príde v dvoch farebných variantoch – Elegant Gold a Platinum. Véčko na trh prináša ako už asi tušíte aj dvojicu Amoled FULL HD  displejov s veľkosťou 4,2“, ktoré sú chránené krycím sklíčkom Gorilla Glass 5.

Zdroj: Youtube

V útrobách zariadenia zariadenia tkvie čipset od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 835, ktorý nájdeme vo viacerých vlajkových lodiach. K nadpriemernému výkonnú mu bude dopomáhať 6GB RAM spolu so 64GB úložným priestorom pričom v závislosti od verzie smartfónu by kapacita úložného priestoru mohla podrásť až na pekných 256GB.

Zdroj: Youtube

Samsung však zákazníka okrem dizajnu chce prilákať aj na fotoaparát. Zadný fotoaparát má rozlíšenie 12MP a svetelnosť f/1,5 čím sa doteraz na trhu nemôže pochváliť žiaden výrobca smartfónov. Smartfón by mal byť schopný pracovať aj so svetelnosťou f/2,4, ktorá sa bude prepínať v závislosti od okolitých podmienok. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu či predná 5MP selfie kamera.

Zdroj: Youtube

V základnej výbave nechýba ani už dnes stále viac štandardný USB Type – C konektor, snímač odtlačkov prstov, hlasová asistentka Bixby (dostupná len pre Samsung zariadenia), či relatívne „nový“ Android vo verzii 7.1.1.

TIP  Nokia X by mohla byť oficiálne predstavená 16. mája. Ponúkne podobný výrez ako má iPhone

Zdroj: Engadget

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.