Samsung prináša 49 palcový ultra-wide curved monitor | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung prináša 49 palcový ultra-wide curved monitor

Novinky

Samsung prináša 49 palcový ultra-wide curved monitor

Spoločnosť Samsung priniesla ďalšiu novinku. Tentokrát ide o zrejme jeden z najširších desktop monitorov. Tento ultra-wide monitor od Samsungu nesie označenie CHG90.

CHG90 je nielen obrovský ale samozrejme vybavený aj najnovšími technológiami. Tento gigant, ktorý pomaly trčí zo stola a je široký ako televízor, sa píši technológiou QLED. Obrovský monitor má pomer strán až neuveriteľných 32:9. Je určený najmä pre hráčov, zrejme ale pre tých náročnejších. Najväčšími výhodami pri hraní sú práve šírka tohto monitoru, rozlíšenie až 3840 x 1080 pixelov a obnovovacia frekvencia 144Hz. O živosť farieb sa postará najnovšia QLED Quantum Dot technológia od Samsungu, ktorá prináša farebné spektrum až 1 miliardu odtieňov všetkých farieb. Samozrejmosťou je 1 milisekundová odozva, podpora HDR (Hidh Dynamic Range) pre lepší kontrast a taktiež podpora AMD Radeon Freesync 2.

Zdroj: samsung.com

Samsung pre používateľov, ktorý tento monitor budú využívať najmä na prácu pri ktorej potrebujú využiť celú šírku monitoru, pripravil zaujímavý software. Software monitoru CHG90 umožňuje používateľom pracovať aj s 6 oknami naraz. Zo stránky konektivity tohto monitoru, je CHG90 vybavený DisplayPortom, Mini DisplayPortom, dvojicou HDMI portov a trojicou portov USB 3.0. Škoda že Samsung jeden z portov USB 3.0 nevymenil za už novšiu variantu USB-C.

Samozrejme nie používatelia túžia po tak širokom monitore. Spoločnosť Samsung si pre takýchto potencionálnych zákazníkov pripravila menšie varianty s označením CHG70. Tieto monitory Samsung ponúka v dvoch prevedeniach a to monitor široký 27 palcov a 32 palcov.

TIP  Prieskumník súborov vo Windowse 10 dostane tmavú tému, ktorá bude vyzerať zaujímavo!

Takýto obrovský monitor ešte ku tomu nabitý najnovšími technológiami, samozrejme nieje lacnou záležitosťou. Najväčšia varianta CHG90 je dostupná s cenovkou 1499 dolárov. Menšia 32 palcová varianta sa predáva za 699 dolárov a najmenšia za 599 dolárov. Všetky tieto monitory sa dajú už teraz predobjednať na stránkach Samsungu.

Zdroj: samsung.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.