Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň | TECHNOLÓGIE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň | TECHNOLÓGIE

Novinky

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň | TECHNOLÓGIE

V súčasnosti vlajková Samsungu má celkovo 5 rôznych metód ako je sa možné identifikovať. Sú nimi: Iris skener, rozpoznávanie tváre, skener odtlačkov prstov, ochrana PINom a ochrana prostredníctvom vzorca uzamknutia. Nuž, podľa dostupných informácií Samsung pracuje na ďalšom zaujímavom riešení slúžiacom na zvýšenie bezpečnosti – skener dlane.

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň

Každý človek má unikátnu dlaň, ktorá by mala byť „kľúčom“ k telefónu. „Spoločnosť Samsung si myslí, že dlaň človeka môže byť použitá na to, aby pomohla používateľom zapamätať si svoje heslo skrytím náznaku v rozptýlených líniách.“ píše internetový portál SamMobile.

Zdroj: SamMobile

V popise patentu sa ďalej píše, že toto nemá byť metóda podobná odomykaniu zariadenia ako je napríklad skener odtlačkov prstov. Namiesto toho, Samsung chce využívať sken dlane na to, aby zariadenie identifikovala, že o obnovenie hesla žiada jeho majiteľ. Inými slovami, keď zabudnete vaše heslo a požiadate o jeho obnovenie tak namiesto klasických otázok ako sú napríklad „aké je meno Vašej matky“ a podobne bude používateľ skenovať svoju dlaň.

Zdroj: SamMobile

Čo si myslíte o tomto nápade z dielne kórejskej spoločnosti?

Zdroj: SamMobile

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.