Samsung na dodávkach displejov pre iPhone X otočí miliardy dolárov. Tipnite si koľko? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung na dodávkach displejov pre iPhone X otočí miliardy dolárov. Tipnite si koľko?

Novinky

Samsung na dodávkach displejov pre iPhone X otočí miliardy dolárov. Tipnite si koľko?

Samsung a Apple sú dlhoročnými rivalmi a hoci obaja dúfajú v úspech toho svojho produktu tak Kórejčania potajomky určite fandia aj „jablčkárom“.  Pýtate sa prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá, Samsung dodáva pre iPhone X OLED panely.

Samsung zarobí miliardy na úspechu iPhone X

S veľmi zaujímavým reportom prišiel magazín The Investor, ktorý sa pokúsil odhadnúť celkový príjem spoločnosti Samsung v rámci vzájomného kontraktu. Ich odhad pritom nemusí byť príliš odlišný od reality. Vychádzajú totiž z predpokladu, že spoločnosť Samsung Display v priebehu nasledujúceho roka dodá zhruba 180 až 200 miliónov OLED panelov pre nový iPhone X. Na základe kalkulácie, ktorá je postavená na tom, že OLED panel stojí zhruba 110 dolárov im vyšlo, že spoločnosť Samsung by si mala tak na svoj účet pripísať celkom slušnú sumičku – niečo medzi 19,8 až 22 miliardami dolárov (jedná sa o celkový objem transakcie neočistený o náklady).

Doteraz spoločnosť Samsung dodala pre Apple okolo 50 miliónov panelov pre iPhone X.  Nuž v každom prípade sa dá slušne zarobiť aj na úspechu úhlavného konkurenta. Samsung je jasným príkladom.

Zdroj: The Investor, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Apple to poriadne spackal! Všetky nové iPhony ponúknu zabudovanú eSIM. Operátori sa búria!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.