Samsung intenzívne pracuje na skladacom smartfóne, objavil sa ďalší patent. Predbehne Microsoft? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung intenzívne pracuje na skladacom smartfóne, objavil sa ďalší patent. Predbehne Microsoft?

Novinky

Samsung intenzívne pracuje na skladacom smartfóne, objavil sa ďalší patent. Predbehne Microsoft?

Samsung intenzívne pracuje na skladacom smartfóne, objavil sa ďalší patent. Predbehne Microsoft?

Blíži sa nová éra smartfónov so skladacími  displejmi. Nasvedčujú tomu posledné trendy výrobcov ako aj patenty, ktoré sa objavujú každý týždeň.

Posledným výrobcom a zároveň aj prvým, ktorý uviedol na trh skladací smartfón s dvomi displejmi je spoločnosť ZTE, ktorá predstavila zariadenie pod názvom Axe M, hoci prvý prototyp priniesla ešte spoločnosť Lenovo, ktorá ukázala svetu ako prvá funkčný koncept smartfónu s ohybným displejom.

Prvé zariadenie s dvoma displejmi (ZTE)  a ohybným displejom (Lenovo)

Nehovor viac o spoločnosti Microsoft, ktorá nás v pravidelných intervaloch kŕmi viacerými patentmi v rámci ktorých môžeme vidieť nové smerovanie vývoja zariadení.

Zdroj: freepatentsonline.com

Najnovšie sa však podobným smerom chce ubrať pravdepodobne aj spoločnosť Samsung, ktorej prvé patenty sa objavili už začiatkom roka a teraz sú dostupné ďalšie. Ten najnovší sa nesie v štýle skladacích zariadení Microsoftu, konkrétne Surface Booku. Keď je prístroj zatvorený, tak má medzeru medzi displejmi ako aj podobné spracovanie. Čo je však na ich spracovaní oveľa zaujímavejšie je to, že v tomto prípade by sa malo jednať o flexibilný „pánt“, ktorý by mal byť aj zároveň displejom.

Zdroj: MSP

V každom prípade uvidíme či sa na konci dňa podarí spoločnosti priniesť na trh skladací smartfón skôr ako Microsoftu, avšak podľa doterajších vyjadrení biznis riaditeľa Samsungu by sa tak malo stať už v budúcom roku.

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Zdroj: MSP, vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.