Samsung Galaxy Note 8 už nie je kráľ displejov. Na pomyselnom tróne ho vystriedal najväčší konkurent | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung Galaxy Note 8 už nie je kráľ displejov. Na pomyselnom tróne ho vystriedal najväčší konkurent

iphone X

Apple

Samsung Galaxy Note 8 už nie je kráľ displejov. Na pomyselnom tróne ho vystriedal najväčší konkurent

Samsung Galaxy Note 8 už nie je kráľ displejov. Na pomyselnom tróne ho vystriedal najväčší konkurent

Kvalitný displej by mal byť výsadou každého smartfónu, avšak aj medzi nimi nájdeme výrazne rozdiely. Doteraz na pomyselnom tróne najkvalitnejšieho displeja v smartfóne bola spoločnosť Samsung, so svojím smartfónov Galaxy Note 8. Teraz ho však vystriedal jeho úhlavný nepriateľ.

Najkvalitnejší displej na smartfóne ma Apple

Spoločnosť DisplayMate, ktorá pravidelne vyhodnocuje kvalitu displejov totiž upravila v týchto dňoch poradie, z ktorého budú nadšení všetci fanúšikovia spoločnosti Apple. Totiž najlepšie hodnotením displejom je práve v ten zariadeniach iPhone X.

Tomuto výsledku spoločnosť môže vďačiť hlavne zmene stratégie spočívajúcej vo výmene zobrazovacích panelov za OLED displeje, ktorým sa doposiaľ spoločnosť vyhýbala. Odborníci na základe toho ohodnotili displej známkou A+ a vyzdvihli kvalitu zobrazovania farieb, pozorovacích uhlov ako aj skvelý jas displeja.

Mimochodom, paradoxom je že displeje pre nové zariadenia iPhone X dodáva vlastne Samsung.

Zdroj: BGR, Youtube (úvodný obrázok)

TIP  Apple prinesie vlastný headset na virtuálnu realitu až v roku 2021. Vieme, prečo!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.