Samsung dostal v Kalifornii povolenie na testovanie autonómnych áut | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung dostal v Kalifornii povolenie na testovanie autonómnych áut

Novinky

Samsung dostal v Kalifornii povolenie na testovanie autonómnych áut

Samsung dostal v Kalifornii povolenie na testovanie autonómnych áut

Pár mesiacov dozadu získal Samsung povolenie na testovanie ich autonómnych aut. Bolo to na jeho domácej pôde, v Južnej Kórey. Odvtedy sa vplyv Samsungu rozšíril a získal tak povolenie na tieto testy aj na pôde americkej Kalifornie. Pridal sa tak ku menám ako Google, AppleNvidia.

Správy pochádzajú zo zoznamu spoločností, ktoré sa pridali do Autonomous Vehicle Tester ProgramProgram na testovanie autonómnych áut. Ten bol minulý týždeň aktualizovaný. Na zozname sa teda objavili názvy ako – Samsung, BMW, Bosch, Apple, Nvidia a mnohé ďalšie. Samsung svoje autá testuje už od mája. Doteraz to bolo iba v domácej Južnej Kórey, kde využíval autá od Hyundai a pridal doň potrebné senzory a software.

Samsung má svoju divíziu zameranú na autonómne autá už roku 2015. Nakoľko však využíva autá od už etablovaných a renomovaných výrobcov aut, zameriava sa zrejme iba na software riešenie situácie. Pravdepodobne teda neuvidíme, ako Samsung postaví celé auto, tak ako v prípade Apple, alebo Google.

Keďže sa Samsung dostal už aj na cesty v Amerike. Sledovanie súperenia týchto viacerých technických gigantov tak bude opäť o niečo jednoduchšie.

zdroj: kitguru.com
úvodný obrázok: nvidia.com

TIP  Google Duplex dokáže pomocou takmer dokonalého napodobnenia spôsobu ľudskej konverzácie za vás dohodnúť rôzne stretnutia alebo rezervácie
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.