Samsung dostal patent na skener odtlačku prstov v displeji. Takto bude fungovať | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung dostal patent na skener odtlačku prstov v displeji. Takto bude fungovať

Novinky

Samsung dostal patent na skener odtlačku prstov v displeji. Takto bude fungovať

Nedávno sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Samsung si dala patentovať odomykanie smartfónu prostredníctvom skenera odtlačkov prstov v displeji.

V týchto dňoch WIPO (World Intellectual Property Organisation) prihlášku akceptovalo, znamená to že sme o krôčik bližšie k tejto technológii.

Táto technológia má fungovať na princípe vloženia špeciálnej vrstvy medzi digitizér a ochranné sklo, ktorá bude schopná vyhodnotiť odtlačok prsta na 12 rôznych miestach rozmiestnených po displeji.

Zdroj: PhoneArena.com

Táto technológia by mohla priniesť viacero bezpečnostných vylepšení. Napríklad, predstavte si, že do správ telefónu alebo do skrytej galérie sa dostane len majiteľ, teda človek ktorý má nahratý svoj odtlačok prsta v databáze.

Kedy?

Dobrá otázka, ktorou sa zaoberajú viacerí. Podľa dostupných informácií kde by sme mohli uvidieť túto technológiu je zariadenie Galaxy S9, ktoré by mohlo byť predstavené už na CES v januári budúceho roka.

Zdroj: PhoneArena.com, zdroj obrázku: Pixabay.com

TIP  Zariadenie budúcnosti? Pozrite sa na robota, ktorý sa pilne stará o rastlinu na svojej hlave

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.