Samsung chce vyrábať vlastné grafiky. Vieme, čo tým môže získať a kde všade sa grafiky môžu objaviť! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Samsung chce vyrábať vlastné grafiky. Vieme, čo tým môže získať a kde všade sa grafiky môžu objaviť!

TECH

Samsung chce vyrábať vlastné grafiky. Vieme, čo tým môže získať a kde všade sa grafiky môžu objaviť!

Už pred pár dňami sme mali možnosť počuť o tom, že kórejský Samsung môže začať vyrábať vlastné grafické čipy pre svoje mobilné telefóny. Dnes sa zdá, že tento únik môže byť skutočne realitou, pretože by to spoločnosti z dlhodobého hladiska určite pomohlo. V súčastnosti si Samsung vyrába vlastné Exynos procesory, ktoré môžeme vidieť v mobilných telefónoch či tabletoch a nedá mi nespomenúť ani OLED displeje, veď niet divu, že je Samsung v segmente OLED obrazoviek jednotkou na celosvetovom trhu.

Zdá sa, že by Samsung predsa mohol zmeniť smer kormidla a pustiť sa do výroby vlastných procesorov. Spoločnosť Samsung uzavrela so spoločnosťou ARM dohodu o grafických čipoch Mali ešte v roku 2015. Vďaka tejto dohode tak Samsung získava pomerne zaujímavé grafické čipy pre svoj smartfóny. Táto 5 ročná dohoda skončí v roku 2020 a kórejský gigant určite premýšľa aj nad plánom B, ktorým môže byť výroba vlastných grafických čipov.

Ak by sa spoločnosť Samsung rozhodla prejsť na vlastné grafické čipy, určite by tým z dlhodobého hľadiska získala veľa. V dnešnej dobe chytrých telefónov sa výrobcovia snažia čoraz viac tlačiť cenu výroby svojich zariadení dole a určite by spoločnosti prospelo, ak by získala 100 % kontrolu nad výrobou grafických čipov. V súčastnosti totiž Samsung musí riešiť výrobu grafických čipov u svojho partnera, rovnako tak bude určite platiť nemalé peniaze za rôzne patenty. Vlastná výroba by jednoducho mohla z dlhodobého časového hľadiska priniesť vyššiu ziskovosť a čo najnižšie výrobné náklady.

Samsung by vlastnými grafickými čipmi mohol získať naozaj veľa

Exynos procesory od Samsungu dnes môžeme zaradiť medzi jedne z najlepších, v podstate dosahujú vrcholové výsledky podobne ako konkurencia. To však neplatí o grafických čipoch Mali, ktoré sú jasne oproti čipom od Apple alebo Qualcommu pomalšie. Samsung si samozrejme “menší” výkon grafických čipov uvedomuje a aktuálne pripravuje veľmi zaujímavú novinku Mali-G76, ktorá by mala ponúknuť až o 30 percent nárast efektívnosti, čo by koniec koncov znamenalo dosiahnutie vyššieho výkonu.

TIP  Microsoft si nechal patentovať bezdotykové ovládanie obrazovky. Bude súčasťou ďalších Surface zariadení?

Dnešný svet sa neustále mení a digitálne technológie sa v našom svete objavujú čoraz častejšie. Či už sú to chytré televízory, hodinky, chytrý asistenti s displejom, smartfóny či chytré automobily, všetky tieto produkty potrebujú procesor a grafickú čip. Pre Samsung tak začatie výroby vlastných grafických čipov môže znamenať investíciu v podobe veľmi veľkej sumy, no už ako som zmienil, z hľadiska budúcnosti a pri nastavení správnych procesov, môže Samsung z vlastnej výroby procesorov, grafík či OLED displejov iba získať.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok: Youtube (Samsung)

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.