S HoloLens 2.0 príde aj samostatný čip pre AI. Pozrite sa čo prinesie 2. generácia inteligentných okuliarov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

S HoloLens 2.0 príde aj samostatný čip pre AI. Pozrite sa čo prinesie 2. generácia inteligentných okuliarov

Novinky

S HoloLens 2.0 príde aj samostatný čip pre AI. Pozrite sa čo prinesie 2. generácia inteligentných okuliarov

Práce na druhej generácii inteligentných okuliarov HoloLens už nejaký ten piatok bežia. Okrem toho, že by mali byť prístupnejšie širšiemu okruhu používateľov moc toho o nich nevieme. Teda aspoň doteraz.

Microsoft počas včerajšieho dňa na svojom blogu zverejnil niekoľko nových informácií. Budú disponovať napríklad druhou generáciou procesoru HPU (Holographic Processing Unit)  s AI kompresorom. Spoločnosť si od vývoja tohto headsetu sľubuje, že prinesie dostatok výpočtového výkonu, zvládajúceho aj náročnejšie úlohy ako je napríklad rozpoznávanie obrazu, zvuku a ďalších informácií pričom k spracovaniu by malo dôjsť priamo v zariadení. Inými slovami HoloLens 2.0 budú schopné plnohodnotnej práce aj bez potreby internetového pripojenia.  Zaujímavosťou týchto okuliarov ďalej  je aj to, že AI bude pracovať nepretržite, bez ohľadu na batériu.

Momentálne však nie známa informácia kedy druhá generácia inteligentných okuliarov sa dostane do predaja. Na druhej strane však treba povedať, že sa špekuluje o roku 2019.

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.