Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky

Novinky

Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky

Ešte niekedy na prelome júla a júna minulého roka spoločnosť Qualcomm predstavola novú technológiu rýchleho nabíjania – Quick Charge 4+, ktorú prepojil s procesormi Snapdragon 835. Oficiálne by táto technológia mala byť o 15% rýchlejšia a až o 30% efektívnejšie. Ako si však poradilo v praxi?

Samotné testovanie tejto technológie prebiehalo na viacerých modelov, ktoré podporovali Quick Charge 4+, výsledky následne boli porovnané s oficiálnymi dátami, ktoré udávajú výrobcovia. Pre účel testu boli použité autonabíjačky s výstupom 5V / 3A, 9V / 3A, 11V / 2.4A, 12V / 2.25A a vstupom 10.8V-16V. Maximálny výstup by mal byť 27W.

Prvým testovaným zariadením bolo HTC11 Plus pri 9V/2A, kde mal byť maximálny výkon 18W. V realite bol však len „17W“.

Zdroj: Gizchina.com

Ďalším testovaným zariadením bol telefón Nubia Z17, ktorého výkon bol len 10W.

Zdroj: Gizchina.com

Posledným testovaným smartfónom bol iPhone X. Výsledok preukázal len 14W.

Zdroj: Gizchina.com

Ako môžete vidieť tak aj napriek tomu, že Qualcomm vyvinul novú technológiu, tak v praxi to znamená, že existuje stále niekoľko obmedzení. Jedným z tých najväčších je nedostatok nabíjačiek s podporou tejto technológie. Predpoklad je, že nabíjačky podporujúce Quick Charge 4+ by na trh mali prísť v priebehu budúceho roku.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

TIP  Takto bude vyzerať predná strana nových smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL! Ďalší prírastok do rodiny smartfónov s výrezom

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.