Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky

Novinky

Rýchle nabíjanie Quick Charge 4+ bolo otestované v praxi. Tu sú výsledky

Ešte niekedy na prelome júla a júna minulého roka spoločnosť Qualcomm predstavola novú technológiu rýchleho nabíjania – Quick Charge 4+, ktorú prepojil s procesormi Snapdragon 835. Oficiálne by táto technológia mala byť o 15% rýchlejšia a až o 30% efektívnejšie. Ako si však poradilo v praxi?

Samotné testovanie tejto technológie prebiehalo na viacerých modelov, ktoré podporovali Quick Charge 4+, výsledky následne boli porovnané s oficiálnymi dátami, ktoré udávajú výrobcovia. Pre účel testu boli použité autonabíjačky s výstupom 5V / 3A, 9V / 3A, 11V / 2.4A, 12V / 2.25A a vstupom 10.8V-16V. Maximálny výstup by mal byť 27W.

Prvým testovaným zariadením bolo HTC11 Plus pri 9V/2A, kde mal byť maximálny výkon 18W. V realite bol však len „17W“.

Zdroj: Gizchina.com

Ďalším testovaným zariadením bol telefón Nubia Z17, ktorého výkon bol len 10W.

Zdroj: Gizchina.com

Posledným testovaným smartfónom bol iPhone X. Výsledok preukázal len 14W.

Zdroj: Gizchina.com

Ako môžete vidieť tak aj napriek tomu, že Qualcomm vyvinul novú technológiu, tak v praxi to znamená, že existuje stále niekoľko obmedzení. Jedným z tých najväčších je nedostatok nabíjačiek s podporou tejto technológie. Predpoklad je, že nabíjačky podporujúce Quick Charge 4+ by na trh mali prísť v priebehu budúceho roku.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok: pixabay.com

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie