Rozlúčte sa s Windowsom RT na Lumii 640XL. Hackerovi sa podarilo spojazdniť Windows 10 ARM na Lumii 950 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Rozlúčte sa s Windowsom RT na Lumii 640XL. Hackerovi sa podarilo spojazdniť Windows 10 ARM na Lumii 950

Novinky

Rozlúčte sa s Windowsom RT na Lumii 640XL. Hackerovi sa podarilo spojazdniť Windows 10 ARM na Lumii 950

Mobilná Windows platforma pomaly dožíva, no vývojári a hackeri, ktorí majú túto platformu naozaj radi, sa len tak nevzdávajú. Keďže Microsoft už nevydá žiadne nové buildy pre Windows 10 Mobile, hackeri sa pokúšajú o spojazdnenie plnohodnotného desktopového Windowsu na ich starých Lumiách. Pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o tom, že známemu hackerovi a vývojárovi Benovi Imbushovi sa podarilo úspešne spustiť aplikácie v operačnom systéme Windows RT na jeho Lumii 640XL. Ide o naozaj veľký krok dopredu, no Windows RT je už v tomto momente zastaraný a jeho potencionálne používanie nemá moc zmysel. Väčší zmysel by dávalo spojazdnenie novšieho operačného systému Windows 10, nie? To samozrejme dáva logiku, no nie je to práve najjednoduchšie.

Aspoň malá nádej pre majiteľov starých Lumií

Hackerovi s prezývkou Blaze sa len pred niekoľkými hodinami podarilo aspoň čiastočne spojazdniť celkom novo-predstavený Windows 10 na ARM na jeho smartfóne Lumia 950. Jeho úspech zdieľal na sociálnej sieti Twitter, kde si od desiatok používateľov zaslúžil nemalú pochvalu. Samozrejme, hacker musel využiť už celkom známy nástroj WP Internals. Vďaka tomuto nástroju dokázal do smartfónu nahrať operačný systém Windows 10 build 16299.15 pre ARM zariadenia.

Zatiaľ sa nejedná o žiadnu revolúciu, no je to prvý prípad, kedy sa niekomu podarilo reálne spustiť plnohodnotný Windows 10 na staršej Lumii. Vďaka tomuto úspechu sa vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfónoch určite urýchli, čo by potešilo nejedného fanúšika mobilného Windowsu, ktorý už dávno svoju Lumiu vložil do zásuvky a vymenil ju za smartfón s Androidom, poprípade iOS.

TIP  Facebook aplikácia pre Windows Phone 8.1 a Windows 8.1 prestala fungovať

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.