Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite

Novinky

Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite

Revolučný výskum Microsoftu s „hmatovými odkazmi“ môže udať nový trend vo virtuálnej realite

Virtuálna realita ako priemysel vyzerá byť skutočne zaujímavým odvetím. Dôkazom toho je, že stále viac a viac spoločností vidí v špecializácii sa na tento druh biznisu potenciál a to aj napriek tomu, že doteraz nikto defakto jednoznačne neurčil smer akým sa udá virtuálna realita.

Známy leaker pod pseudonymom Walking Cat sa nedávno dostal k zaujímavým papierom – Microsoft Reasearch Paper, ktoré pokrývali projekt Haptic Links, teda heptické väzby alebo inými slovami hmatové odkazy.

Haptic Links je projekt kde vedci zistili ako je možné manipulovať s haptickou spätnou väzbou na simulácii síl medzi dvomi individuálnymi senzormi. Inými slovami vedcom sa podarilo vyvinúť elektromechanické ovládané fyzické spojenie, ktoré je schopné  vykresľovať tuhosť medzi dvoma komoditnými ručnými VR ovládačmi. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť nižšie na videu.

Zdroj: Twitter (Walking Cat)

TIP  Zariadenie budúcnosti? Pozrite sa na robota, ktorý sa pilne stará o rastlinu na svojej hlave

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.