Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Novinky

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Bezdrôtové nabíjanie nemalo doteraz veľa podôb. Väčšinou bolo možné telefón s technológiou Wireless Charger nabiť do vzdialenosti niekoľko centimetrov a to prostredníctvom špeciálnych nabíjačiek (niekoľko nájdete aj na tejto adrese).  V princípe však  tieto nabíjačky fungujú ako podložky a s telefónom reálne nie je možné aktívne pracovať. Sú na nich totiž položené a po ich odobratí nabíjanie neprebieha. To by sa však všetko mohlo čoskoro zmeniť.

Bezdrôtové nabíjanie čoskoro dostane skutočný nádych nabíjania na diaľku

Michael Leabman je autorom startupu, ktorý podľa FFC certifikácie prišiel s technológiou, ktorá umožňuje nabíjať telefón s podporou technológie bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ich systém funguje na princípe premieňania elektrickej energie na rádiové vlny, ktoré je možné prijímať prostredníctvom smartfónov. Ich prvé zariadenie tohto typu je schopné nabíjať viacero telefónov  do vzdialenosti takmer 1 metra, avšak podľa slov jeho zakladateľa by zariadenia malo byť schopné v budúcnosti nabíjať telefóny až do vzdialenosti takmer 5 metrov.

Viac o tejto technológií by sme sa mali dozvedieť už o 2 týždne na CES 2018.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (WattUp Demo)

TIP  S parádnym dronom Utoghter 69601 dokážeš vytvárať skvelé zábery a navyše ho ovládať len za pomoci svojho hlasu. A to zďaleka nie je všetko!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.