Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Novinky

Revolučné bezdrôtové nabíjanie prešlo FFC certifikáciou. Smartfón nabijete aj na diaľku niekoľkých metrov

Bezdrôtové nabíjanie nemalo doteraz veľa podôb. Väčšinou bolo možné telefón s technológiou Wireless Charger nabiť do vzdialenosti niekoľko centimetrov a to prostredníctvom špeciálnych nabíjačiek (niekoľko nájdete aj na tejto adrese).  V princípe však  tieto nabíjačky fungujú ako podložky a s telefónom reálne nie je možné aktívne pracovať. Sú na nich totiž položené a po ich odobratí nabíjanie neprebieha. To by sa však všetko mohlo čoskoro zmeniť.

Bezdrôtové nabíjanie čoskoro dostane skutočný nádych nabíjania na diaľku

Michael Leabman je autorom startupu, ktorý podľa FFC certifikácie prišiel s technológiou, ktorá umožňuje nabíjať telefón s podporou technológie bezdrôtového nabíjania do vzdialenosti niekoľkých metrov. Ich systém funguje na princípe premieňania elektrickej energie na rádiové vlny, ktoré je možné prijímať prostredníctvom smartfónov. Ich prvé zariadenie tohto typu je schopné nabíjať viacero telefónov  do vzdialenosti takmer 1 metra, avšak podľa slov jeho zakladateľa by zariadenia malo byť schopné v budúcnosti nabíjať telefóny až do vzdialenosti takmer 5 metrov.

Viac o tejto technológií by sme sa mali dozvedieť už o 2 týždne na CES 2018.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (WattUp Demo)

TIP  64GB pamäťová karta za menej ako 15€? Áno aj to sa dá! Využi tento exkluzívny kupón, ktorý sa tak často nevidí

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.