Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle

xbox ovladac pexels-photo-139038

TECH

Renomovaný analytik z Wall Steet si myslí, že Microsoft sa môže v budúcnosti stať novodobým Netlfixom v hernom priemysle

Spoločnosť  Microsoft sa dlhodobo zaujíma o streamingové služby, čo nie je žiadnym tajomstvom, na základe čoho si myslí jeden z analytikov Wall Street, že Microsoft by sa mohol v budúcnosti stať novým „Netflixom“ v hernom priemysle.

Morgan Stanley Weiss v jednom zo svojich listov svojim klientom píše:

Vidíme, že Microsoft buduje „Netflix of Gaming“, ďalej dopĺňa: Myslíme si, že herný priemysel je dlhodobo neprávom podhodnotený ako analytikmi tak aj investormi. S rozširovaním a expanziou herného ekosystému z konzol na PC, mobilné zariadenia a posunom z predaja jednorazových hier k predplatiteľským službám, vrátanie streamovania, vysielania a zmiešanej reality, vidíme do budúcna dobre situovanú pozíciu spoločnosti (pozn. redakcie: Microsoft) v hernom priemysle.

Weis ďalej verí, že zmes opakujúcich sa výnosov vďaka softvéru a službám by mohla dopomôcť spoločnosti do roku 2021 k dosiahnutiu hodnoty spoločnosti jedného bilióna dolárov.

Potenciál spoločnosti bol tak isto spomenutý aj ďalšími analytikmi. Napríklad analytikom spoločnosti Timothy O’Shea, ktorý budúcnosť vidí v streamovacích službách.

Pre zaujímavosť, nedávno CEO spoločnosti Ubisoft povedal, že ďalšia generácia herných konzol môže byť poslednou. Verí totiž, že hráči sa v budúcnosti začnú preorientovávať na streamovacie služby ako je napríklad služba Geforce Now. V každom prípade Microsoft v súčasnosti vďaka službe Microsoft Azure, vedomostnému ako aj ekonomickému kapitálu, má dostatočne podmienky na to, aby mohol zabojovať o pomyselný trón. Či sa tak však tak stane ukáže len čas.

TIP  Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Zdroj: MSP, vlastný, úvodný obrázok: Pexels.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.