Reklamy budú onedlho už aj v aplikácii Facebook Messenger | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Reklamy budú onedlho už aj v aplikácii Facebook Messenger

Novinky

Reklamy budú onedlho už aj v aplikácii Facebook Messenger

Obľúbená aplikácia Facebook Messenger onedlho prejde podstatnou zmenou. V aplikácií sa bude zobrazovať obrovské množstvo reklám, ktoré sa budú zobrazovať všetkým 1.2 miliardám používateľom na celom svete.

Zdroj: neowin.net

Stan Chudnovsky z Facebooku oznámil, že na hlavnej stránke Messengeru sa v najbližších týždňoch začnú zobrazovať reklamy. Systém zobrazovania reklám na hlavnej stránke bol v posledných týždňoch testovaný v niektorým krajinách, napríklad v Austrálií alebo Thajsku. Systém zobrazovania reklám sa v testoch ukázal ako vcelku úspešný, keďže hlavná stránka Messengeru, oficiálne nazývaná Domov, je najviac zobrazovaným miestom celej aplikácie.

Spoločnosti budú môcť jednoducho pridávať odkazy na ich stránky, ktoré vás presmerujú mimo aplikáciu Messenger, priamo na ich web. Druhou možnosťou je využívať priamo aplikáciu Messenger, napríklad používaním chatovacích botov, ktoré majú zaujať používateľov.

Reklamy v Messengeri sa budú predávať jednoduchým modelom, založeným na “dražbe”. Takisto budú využívať identický systém zacielenia potencionálnych zákazníkov, spolu využívaním počtu lajkov na Facebooku a Instagrame. Reklamy sa začnú zobrazovať používateľom do konca tohto roku.

Zdroj: neowin.net

TIP  Google Duplex dokáže pomocou takmer dokonalého napodobnenia spôsobu ľudskej konverzácie za vás dohodnúť rôzne stretnutia alebo rezervácie
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.