Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene

Zaujímavosti

Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene

Najväčšia rehabilitačaná nemocnica v celom Spojenom kráľovstve rozšírila svoje služby aj pre ľudí závislých na kryptomene. Podľa šéfa nemocnice Castle Craig sa jedná o ľudí, čo za žiadnu cenu nechcú predať svoju nakúpenú kryptomenu aj keď jej hodnota padá a nakupujú stále viac a viac za účelom zisku. Nadšenie z predávania a kupovania kryptomeny sa dá do veľkej miery porovnať s obchodovaním s akciami hlavne kvôli neustálemu riziku straty. Je to v podstate hazardovanie s peniazmi, pričom hráčov ťahá dopredu túžba po peniazoch, čo však v mnohým prípadoch môže byť až návykové. Takýto gambling vytvára silnú emočnú závislosť, ktorá sa veľmi nelíši od závislosti na hazardných hrách.

Prečo je to nebezpečné?

Veľké riziko a kolísajúci trh s hodnotou kryptomeny je veľkým lákadlom pre takto závislých ľudí. Poskytuje im to vzrušenie a únik z reality. No pri vízií zisku nevidia častokrát tú realistickejšiu stranu a to stratu. Bitcoin môže byť typickým príkladom pre kryptomenu, na ktorej veľa ľudí zarobilo, ale zas veľa aj stratilo, a nie zrovna málo. Ľudia, čo sú závislí na kryptomene, podnikajú veľakrát rovnaké kroky ako tí, čo sú závislí na rôznych hrách, či už v kasíne, automatoch alebo na internete. Trávia pri tom veľké množstvo času, míňajú na kryptomenu všetky svoje peniaze a v snahe získať stratené si môžu brať neskôr aj pôžičky a dostávať sa do dlhov.

Pomoc za cenu, ktorú si nemôžu dovoliť

Nemocnica Castle Craig plánuje svojich pacientov liečiť podľa tohto súvisu podobne ako hráčov hazardých hier. Pacienti budú učení uvedomovať si následky za svoje činy a budú vedení ku hľadaniu náhradnej aktivity, ktorá ich bude napĺňať. Dôležitou časťou liečenia bude aj naučiť sa zvládať svoje dlhy a lepšie sa starať o svoje financie. Táto pomoc však vôbec nebude lacná. Liečenia sa majú pohybovať od 4000 dolárov až po 6600 dolárov za jeden týždeň. Navyše celý proces trvá 12 týždňov takže suma môže celkovo presiahnuť aj 100 000 dolárov. Takúto pálku si určite hocijaký závislý človek nebude môcť len tak dovoliť, našťastie by však mala časť sumy spadať pod poistenie.

TIP  Steam radikálne zmení pravidlá! Do obľúbenej služby sa dostanú hry, ktoré by väčšina nečakala

Zdroj: digitaltrends.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zaujímavosti

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.