reCHAPTCHA od Google  mala znamenať koniec spamu. Štvorica výskumníkov však ukázala ako je možné obísť tento systém do 6 sekúnd | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

reCHAPTCHA od Google  mala znamenať koniec spamu. Štvorica výskumníkov však ukázala ako je možné obísť tento systém do 6 sekúnd

Novinky

reCHAPTCHA od Google  mala znamenať koniec spamu. Štvorica výskumníkov však ukázala ako je možné obísť tento systém do 6 sekúnd

reCHAPTCHA, antispamová ochrana s ktorou sa stretol hádam každý používateľ internetu. Tento inovatívny systém bol vytvorený spoločnosťou Google pred niekoľkými rokmi s cieľom zabrániť otravnému spamu. Fungoval na princípe, že rozlišoval reálnych ľudí od robotov, napríklad prostredníctvom opísania hesla z obrázku, pospájaním viacerých obrázkov do jedného a podobne.

unCaptcha je automatický systém, ktorý bol vytvorený štvoricou výskumníkov z University of Maryland (UM), ktorým sa podarilo odhaliť zraniteľnosť známej antispamovej ochrany reCHAPTCHA. Ich riešenie má pri obchádzaní algoritmu vytvoreného Google-om  úspešnosť 85%.

Zdroj: vlastný

Nový systém sa nesústreďuje na obrázky a ich ďalšie spracovanie, ale na audio prostredníctvom ktorého sa dá tiež preukázať, že nie ste „robot“. Funguje na princípe stiahnutia audia z výzvy reCHAPTCHA, ktoré prevedie do 6 sekúnd do reči, následne ho odošle ako odpoveď pre Google servery.

Autori tohto nového automatického systému nahrali zdrojový kód na GitHub, kde je dostupný k stiahnutiu. Ich systém dokáže previesť text na reč v službách Bing Speech Recognition, IBM, Google Cloud, Google Speech Recognition, Sphinx, a  Wit-AI.

PS: tento systém sa dá obísť ešte ďalšími spôsobmi. Jeden z nich si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Zdroj: GitHub

TIP  Najväčší konkurent SpaceX zvládol najkritickejší test. Blue Origin hlási úspešné pristátie všetkých modulov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.